آشنایی با محصولات

انواع رنگ کامپوزیت سارمکو [ بهترین رنگ کامپوزیت سارمکو ]

رنگ بندی کامپوزیت سارمکو
Rate this post

اولین چیزی که برای زیباتر کردن لبخند به ذهن می رسد، انجام کامپوزیت دندان است. اما در انجام کامپوزیت موثرترین عامل را می توان انتخاب رنگ دانست. این بدان معنیست که بطور مثال باید بدانید انواع رنگ کامپوزیت سارمکو به چه صورت است. و اینکه بهترین رنگ بندی کامپوزیت سارمکو برای هر فرد کدام است.

برند سارمکو یکی از بهترین برندها و مواد در حیطه زیبایی دندان به شمار می رود. طول عمر کامپوزیت سارمکو و همچنین کیفیت آن در دنیای دندانپزشکی زبانزد همه است. پیش از این در مطلب کامپوزیت کاریزما بهتره یا سارمکو به بررسی برخی از ویژگی های این محصول پرداخته بودیم. اما حالا به طور تخصصی تر، رنگ بندی کامپوزیت سارمکو را بررسی خواهیم کرد.

اما طبق روال همیشه پیش از شروع بحث پیشنهاد می کنیم مطالب دیگر ما در این خصوص نظیر تفاوت آمالگام سفید با سیاه و همچنین مطلب چرا کامپوزیت آی پی اس خوبه؟ را از دست ندهید.

رنگ بندی کامپوزیت سارمکو

طیف و انواع رنگ کامپوزیت سارمکو چطور است؟

یکی از موارد مهم در انتخاب برند کامپوزیت، بازه رنگ یا طیف رنگی آن است. هرچه بازه رنگ موجود در یک برند یا ماده بیشتر باشد، انتخاب برای متخصص دندانپزشک و بیمار برای گزینه موردنظر بهتر است. البته همیشه هم این موضوع صادق نیست و گاهی مواردی پیدا می شوند که با رنگ محدود، ویژگی های بیشتری ارائه می دهند.

طیف رنگ بندی کامپوزیت سارمکو هم یکی از مواردیست که تقریبا تمامی بازه ها را پوشش می دهد. این برند تقریبا تمامی طیف رنگ بندی استاندارد یا VITA را تولید می کند. بنابراین دندانپزشک کار راحتی برای انتخاب بهترین رنگ کامپوزیت سارمکو جهت هر بیمار خواهد داشت. همچنین در انواع رنگ کامپوزیت سارمکو بعضی از موارد خاص هم یافت می شوند. اما بهتر است کمی در مورد سیستم رنگ بندی دندان ها صحبت کنیم تا در ادامه بیشتر متوجه اصطلاحات بکار برده باشید.

حتما بخوانید: تفاوت قیمت آمالگام و کامپوزیت

نحوه نام گذاری رنگ های کامپوزیتی

همانطور که گفتیم، بهتر است مطلب را با نحوه نام گذاری رنگ های کامپوزیت آغاز کنیم. سیستم های مختلفی برای نام گذاری رنگ کامپوزیت ها در جهان مورد استفاده قرار می گیرند که یکی از نامدارترین آنها ، ویتا یا VITA می باشد. این سیستم 16 رنگه در ابتدا به وسیله یک دندانپزشک ایتالیایی اختراع شد. راحتی کار با این روش باعث می شود تا بتوانید به راحتی رنگ دلخواه دندان خود را در بین آن پیدا کنید. این سیستم که شامل رنگ بندی کامپوزیت سارمکو هم می شود به 4 دسته A و B و C و D تقسیم شده و با نامگذاری عددی از هم جدا می شوند. نامگذاری 1 تا 4 هرکدام، میزان پر رنگی آن طیف را مشخص می کنند.

پوستر کامپوزیت سارمکو اکسترا

همچنین یک سری دلخواه و تزیینی که در انواع رنگ کامپوزیت سارمکو هم موجود است به سیستم SW باز می گردد. این سیستم، لزوماً بهترین رنگ کامپوزیت سارمکو نیست. طیف رنگ بندی کامپوزیت سارمکو شامل 5 رسته از این بازه رنگی هم می شود. رنگ بندی دندان های شفاف، دسته ای برای رنگ مایل به آبی و همچنین مایل به کهربایی بخشی از این طیف ها هستند. همچنین دو مورد مایل به قهوه ای یا سفید برفی (SW یا Snow White) هم در برند سارمکو یافت می شوند.

طیف ویتا VITA رنگ بندی کامپوزیت سارمکو

نام انواع رنگ کامپوزیت سارمکو چیست؟

همانطور که گفتیم و بر اساس دسته بندی ویتا، دندان ها شامل چهار دسته حروفی A تا D می شوند. این موارد بدین ترتیب هستند

  • A1, A2, A3, A3.5, A4
  • B1, B2, B3, B4
  • C1, C2, C3, C4
  • D2, D3, D4

البته برخی بازه های رنگی نظیر CV، CVD، BW، XBW هم در این مسیر یاد می شوند.

همچنین در سری های رنگی دیگر می توان به IT برای دندان های شفاف، IB برای دندان های مایل به آبی، برای دندان های مایل به کهربایی، BXL برای رنگی بندی فوق العاده سفید و البته سری SW ( رنگ سفید برفی با چهار طبقه بندی sw-, sw, sw+, sw++) اشاره کرد.

مطلب مرتبط: کامپوزیت اوپالیس خوبه؟

رنگ کامپوزیت سارمکو SW یکی از طیف های پر تقاضا در بازار ایران است. این طیف رنگی که با نام بلیچ هم شناخته می شود، بسیار سفید می باشد. بطوریکه حتی ممکن است رنگ کامپوزیت سارمکو SW را با دندان مصنوعی اشتباه بگیرید. اما بسیاری از افراد از این رنگ استقبال می کنند. همانطور که گفتیم، رنگ کامپوزیت سارمکو SW از کم به زیاد با نام _SW, SW, SW+, SW++ طبقه‌بندی می‌شود. رنگ SW++ دارای بالاترین درجه سفیدی بوده و سوپر بلیچ نامیده می‌شود. اگر می خواهید رنگی بسیار سفید اما طبیعی برای دندان های خود انتخاب کنید، می توانید از رنگ کامپوزیت سارمکو SW- استفاده کنید.

بهترین گزینه در انواع رنگ کامپوزیت سارمکو کدام است؟

تمام بیماران علاقه مند هستند برای زیبایی هرچه بیشتر دندان های سفید به رنگ برف و اصطلاحا هالیوودی داشته باشند. چیزی که در انواع رنگ کامپوزیت سارمکو هم یافت می شود. پرکاربردترین طیف رنگی را می توان XL دانست. این طیف گرچه رنگ سفید زیبایی دارد اما زیر مجموعه سفید برفی محسوب نشده و بسیار زیبا و طبیعی به نظر می رسد.

همچنین بهترین رنگ کامپوزیت سارمکو برای پیشنهاد شدن به اکثر افراد علاقه مند به رنگ سفید، رنگ BW می باشد که زیبا و بسیار محبوب است. این رنگ بندی به دلیل ساخته شدن با رزین، نمایی به شدت سفید دارد و برای افرادی که غلاقه مند به رنگ اصلی دندان هستند مناسب نیست.

حتما بخوانید: فرق ایمپلنت کره ای و سوئیسی

موارد مهم در انتخاب رنگ بندی کامپوزیت سارمکو

گرچه ماندگاری کامپوزیت سارمکو بالاست اما بدلیل جنس رزین یا پورسلین کامپوزیتها، با گذشت زمان کم کم لکه هایی را پذیرا خواهد بود. تغییر رنگ در این ماده اجتناب ناپذیر به نظر می رسد درنتیجه باید بهترین رنگ کامپوزیت سارمکو برای هر فرد انتخاب شود. نوشیدن نوشیدنی های رنگی، استعمال دخانیات و عدم رعایت بهداشتی این امر را تشدید می کنند. در نتیجه توصیه می کنیم تا به شدت از دندان ها پس از انجام کامپوزیت مراقبت کنید.

مطلب مرتبط: کامپوزیت کاریزما bxl خوبه؟

هیجان در انتخاب رنگ هم ممکن است به اشتباه غیر قابل جبرانی در زیبایی تبدیل شود. زیرا با توجه به کیفیت و بالا بودن میزان ماندگاری کامپوزیت سارمکو، چند سالی میزبان آن هستید. در نتیجه بهتر است حتما در انتخاب برای دستیابی به بهترین گزینه در انواع رنگ کامپوزیت سارمکو، دقت بخرج دهید. پیشنهاد می کنیم اگر رنگ پوست تیره تری دارید، حتما از رنگهای طییعی این کامپوزیت استفاده کنید. زیرا رنگ بندی سفید به چهره افرادی که پوست سفیدتری دارند، بیشتر می نشیند. یادتان نرود که انتخاب رنگ سفید در آینده ممکن است شما را دلزده کند. در نتیجه حتما پیش از انجام ایمپلنت، مواردی نظیر فرم صورت، رنگ لب و البته سن خود را مدنظر قرار دهید. در هر صورت، بهترین رنگ کامپوزیت سارمکو برای هر فرد متفاوت است.

سولات متداول در خصوص انواع رنگ کامپوزیت سارمکو

کامپوزیت سارمکو شامل چه طیف رنگی می شود؟

یکی از مزایای کامپوزیت سارمکو، پوشش تمامی طیف رنگی شناخته شده است. این محصول در واقع برای تمامی نیازها، رنگ و راه حلی را ارائه می دهد.

کدام رنگ کامپوزیت سارمکو بهتر است؟

بسته به سلیقه بیمار می توان هر رنگی را برای دندان های استفاده کرد. اما پیشنهاد می شود برای افرادی که رنگ پوست تیره تری دارند، از رنگ های سفید برفی استفاده نشود، زیرا آنها تناسب بیشتری با پوست های روشن دارند.

سفیدترین رنگ کامپوزیت سارمکو کدام است؟

بهترین مد رنگی برای افراد علاقه مند به رنگ سفید در کامپوزیت سارمکو، طیف BW می باشد. این رنگ به دلیل استفاده از رزین، نمایی به شدن سفید دارد و اصطلاحاً لبخند هالیوودی را به دنبال خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.