آشنایی با محصولات, ترمیمی

بهترین رنگ کامپوزیت توکویاما [ سفیدترین رنگ توکویاما کدام است؟ ]

بهترین رنگ کامپوزیت توکویاما
Rate this post

کامپوزیت توکویاما محصولی ژاپنی و بسیار با کیفیت است که جهت اصلاح ایرادات دندان‌ به کار برده می‌شود. این محصول به کامپوزیت همه کاره مشهور بوده و برای ترمیم دندان های خلفی و قدامی مورد استفاده قرار می گیرد. اما بهترین رنگ کامپوزیت توکویاما در میان انواع مختلف آن کدام است و چرا باید از آن استفاده کرد؟ در این مطلب از آنتوس تمام اطلاعات ممکن در خصوص کامپوزیت توکویاما و رنگ بندی آن را ارائه می دهیم.

اما پیش از پرداختن به ادامه بحث، ما در مقاله دیگری به موضوع کامپوزیت توکویاما بهتره یا آی پی اس پرداخته و این دو برند معروف را با هم مقایسه کرده ایم. اگر علاقه مند هستید می توانید این مطلب را مطالعه کرده و یا از مقالات دیگری نظیر تفاوت آمالگام سفید با سیاه استفاده کنید.

توکویاما، بهترین کامپوزیت دندان

توکویاما اگر نگوییم بهترین، در واقع یکی از بهترین کامپوزیت دندان حال حاضر جهان است. این برند در سال گذشته توانست پس از 12 سال به سلطنت کامپوزیت سیگما پایان داده و بهترین کامپوزیت سال را از آن خود کند. در واقع این شرکت هر سال بسیاری از جوایز دندانپزشکی را درو می کند که با توجه به محصولات با کیفیت آن، کاملا قابل پیش بینی است.

بهترین رنگ کامپوزیت توکویاما - لوگو توکویاما tokuyama

رنگ های کامپوزیت های توکویاما بر اساس همان کد بندی معروف ویتا در دسترس قرار دارند و هر کدام برای حوزه مورد کاربرد، جزو بهترین ها قرار می گیرند. اما سوال اینجاست که بهترین رنگ کامپوزیت توکویاما کدام است؟ در واقع پاسخ به این سوال را باید در علاقه و سلیقه بیمار دانست. کامپوزیت توکویاما طیف مناسبی از رنگ ها را در بر می گیرد. همچنین، زیر مجموعه Omnichroma را داریم که رنگ تطبیق پذیری را داشته و پیشرفته ترین مواد حال حاضر ترمیم دندان محسوب می شود. پس انتخاب بهترین رنگ کامپوزیت توکویاما کار راحتی نیست و در ادامه مطلب به آن خواهیم پرداخت.

سیگما استلایت کوئیک کامپوزیت توکویاما A1

انتخاب بهترین رنگ کامپوزیت توکویاما

انتخاب بهترین رنگ کامپوزیت توکویاما را در 2 مقوله جداگانه می توان انجام داد. در ابتدا می توان با توجه به رنگ پوست فرد، بهترین رنگ کامپوزیت توکویاما را انتخاب کرد. این موضوع به مهارت و تجربه دندانپزشک مرتبط است. متخصص ترمیم دندان، پس از معاینه و آماده سازی دندان ها، با توجه به دندانهای سالم بیمار، رنگ متناسب با چهره وی را به او پیشنهاد می کند. تمامی رنگ بندی کامپوزیت توکویاما شامل کیفیتی یکسان و عمر طولانی هستند. اما قیمت کامپوزیت توکویاما در رنگ های مختلف با هم متفاوت است که این موضوع را می توان با توجه به استقبال متفاوت از رنگ ها، طبیعی دانست.

مطلب مرتبط: انواع مواد قالب گیری آلژینات

در بخش دوم می توان از دید کلی به انتخاب بهترین رنگ کامپوزیت توکویاما پرداخت. در این بخش، عموما انتخاب بیمار به سفیدترین رنگ ممکن بر می گردد. توکویاما برای این رده، رنگ SW و BW را پیشنهاد می کند که بسیار سفید بوده و در دراز مدت تغییر شکل و رنگی نخواهد داشت.

بهترین رنگ کامپوزیت توکویاما برای من کدام است؟

همانطور که گفتیم، نمی‌توان یک دستورالعمل کلی برای انتخاب بهترین رنگ کامپوزیت توکویاما ارائه داد. زیرا باید طبق ظاهر هر فرد انتخاب شده و تضاد بالایی با رنگ پوست نداشته باشد. افراد مشهور و اصطلاحاً سلبریتی ها، عموما از سفید ترین رنگ بندی کامپوزیت توکویاما استفاده می کنند. اما برای افراد معمولی بهتر است از سایه (شید Shade) های طبیعی تر استفاده شود.

بهترین رنگ کامپوزیت توکویاما

بطور مثال برای افراد با پوست روشن و موهای بور، از سایه های سفید تر BW و SW استفاده شود. همچنین افرادی با پوست روشن و موهای تیره (نظیر اکثر هموطنان عزیزمان در ایران) بهتر است از شید های رنگ A1 و A2 استفاده کنند.

در نتیجه، رنگ بندی A2 و A3 برای افرادی که پوست معمولی دارند، مناسب تر است.

همچنین افرادی که پوست تیره ای دارند بهتر است سایه های رنگ کمی تیره تر را انتخاب کنند. در این صورت، رنگ دندان تضادی با پوست و چهره آنها نخواهد داشت. شید های طبیعی نظیر A3 طرفدار بسیاری دارند که به پوشاندن عیوب ظاهری دندان کمک شایانی می کنند.

حتما بخوانید: تفاوت h فایل و k فایل

اگر سفیدترین رنگ کامپوزیت توکویاما (یعنی BW و SW) را کنار بگذاریم، اخیرا محبوبترین رنگ کامپوزیت را می توان A1 و B1 دانست که اکثر سلبریتی ها هم به آن روی آورده اند. پس بصورت کلی می توان پرطرفدارترین رنگ کامپوزیت توکویاما را طیف A1، A2 و A3 نامید. این سه مورد را می توان به عنوان تجویز کلی برای اکثر بیماران به حساب آورد.

اما طیف SW و BW توکویاما را نباید فراموش کرد. این دو مورد به عنوان سفیدترین رنگ کامپوزیت توکویاما شناخته می شوند که به اصطلاح همان لبخند هالیوودی را برای شما به ارمغان خواهند آورد. با توجه به تغییر علاقه مخاطب این روزهای زیبایی دندان، بهترین رنگ کامپوزیت توکویاما همین دو شماره می باشد. درخشندگی بالا در کنار خصوصیات برجسته فیزیکی و کیفیت عالی، این محصول را خاص کرده است.

نکات مهم در انتخاب بهترین رنگ کامپوزیت توکویاما

همانند بسیاری از اعمال دیگر دندانپزشکی، برای انتخاب بین تنوع رنگ بندی کامپوزیت توکویاما هم باید نکاتی را رعایت کنید. در ابتدا اینکه گاهی نیاز به ترمیم تمامی دندان ها نبوده و تنها یک یا دو مورد نیاز به ترمیم با کامپوزیت دارند. در این صورت، تغییر رنگ بسیار کم دندان به مرور زمان در سالهای اولیه، کاملا به چشم خواهد آمد. بسیاری از بیماران حتی رنگ 7 تا 9 برابر روشن تری نسبت به دندان های طبیعی را برای کامپوزیت انتخاب می کنند. اما به طور کلی پیشنهاد می شود تا در این صورت، رنگی 2 تا 3 برابر روشن تر از دندان های طبیعی بیمار انتخاب شود.

بهترین رنگ کامپوزیت توکویاما

مورد بعدی، توجه به رنگ سفیدی چشم بیمار است. اگر رنگ کامپوزیت انتخاب شده تفاوت زیادی با این بخش داشته باشد، غیر طبیعی به نظر خواهد رسید. همچنین پیشنهاد می شود که پیش از اقدام به کامپوزیت، رنگ دندانهای طبیعی خود را به کمک روش های مختلف سفیدی مثل سفید کردن در مطب، چند درجه روشن تر کنید تا رنگ کامپوزیت تطابق بهتری با دندان هایتان داشته باشد. روش دیگر جهت انتخاب بهترین رنگ کامپوزیت توکویاما، به انتخاب 7 تناژ رنگی نزدیک به دندان باز میگردد. پس از این کار ، میتوان با انتخاب رنگ میانی، بهترین رنگ ممکن را برگزید.

تغییر رنگ کامپوزیت توکویاما

اگرچه برند توکویاما، بسیار با کیفیت بوده و عمری طولانی دارد، اما گاهی دندانها در معرض مشکلاتی قرار می گیرند که این امر ناخودآگاه اتفاق می افتد. در نتیجه بیمار باید پس از انجام کامپوزیت، به مراقبت از آن پرداخته تا دچار این مشکل نشود. در ادامه برخی از راه حل ها جهت جلوگیری از تغییر رنگ کامپوزیت توکویاما را عنوان کرده ایم:

  • عدم مصرف نوشیدنی های رنگی نظیر چای و قهوه به میزان زیاد
  • عدم مصرف غذاهای دارای رنگدانه به دفعات زیاد
  • استفاده مداوم از مسواک پس از خوردن این مواد غذایی و این نوشیدنی ها
  • استفاده صحیح و مداوم از نخ دندان و شستن دهان با آب
  • مصرف حداقلی دخانیات که برای سلامتی بدن هم مضر است
  • استفاده از دهانشویه های مناسب با توجه به توصیه پزشک
  • انتخاب خمیر دندان مناسب با مشورت دندان پزشک
  • مراجعه منظم به دندانپزشکی جهت پولیش سطح رویه کامپوزیت که بر اثر مسواک زدن، کدر می شود.

در پایان باید گفت که بهترین رنگ کامپوزیت توکویاما برای هر فردی با توجه به نوع ترمیم وی متفاوت است. پارامترهای بسیاری در انتخاب تأثیر گذارند که از میان آنها می توان به رنگ پوست و مو فرد، رنگ سایر دندان های طبیعی و رنگ سفیدی چشم بیمار اشاره کرد. در نهایت بهتر است برای سهولت در انتخاب از بین رنگ بندی کامپوزیت توکویاما، از دندانپزشک خود مشورت بگیرید.

سوالات متداول:

کیفیت کامپوزیت توکویاما چطور است؟

توکویاما یکی از بهترین برند های حال حاضر جهان محسوب می شود. بروز بودن و پیشگامی این شرکت در تکنولوژی، محصولات آن را به انتخابی ایده آل جهت ترمیم هر نوع دندانی بدل کرده است.

بهترین رنگ کامپوزیت توکویاما برای افراد با پوست روشن کدام است؟

اگر پوست روشنی دارید و موهای تیره، بهتر است از A1 یا A2 استفاده کنید. اما برای اکثر مردم، رنگ A3 بهترین انتخاب خواهد بود. همچنین رنگ B1 هم می تواند تناسب مناسبی با دندان های طبیعی شما داشته باشد.

رنگ دندان سلبریتی ها کدام است؟

رنگ دندان افراد مشهور یا سلبریتی ها در صورت سفید بودن طبیعی از بین شید رنگی A1 یا B1 انتخاب می شود که هر دو این رنگ ها به مرور به محبوبترین شید رنگی کامپوزیت توکویاما تبدیل می شوند.

سفیدترین رنگ کامپوزیت توکویاما کدام است؟

اگر به دنبال لبخند هالیوودی می گردید، باید به شما BW یا SW را از بین شید های رنگی کامپوزیت توکویاما پیشنهاد کنیم. این دو رنگ، سفیدترین رنگ کامپوزیت توکویاما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.