آشنایی با شرکت ها, ترمیمی

طول عمر کامپوزیت سارمکو [ ماندگاری آن چقدر است؟ ]

رنگ بندی کامپوزیت سارمکو
Rate this post

سارمکو یکی از بهترین برندهای کامپوزیت دندان شناخته می شود که با توجه به کیفیت و طول عمر کامپوزیت سارمکو، این محصول مخصوص افرادی خواهد بود که می خواهند بطور طولانی مدت زیبایی خود را حفظ کنند. البته که در باقی موارد هم این کامپوزیت، ویژگی های بسیار جذابی را ارائه می کند. بطور مثال انواع رنگ کامپوزیت سارمکو هم طیف وسیعی دارد که در مطلبی جداگانه آن را شرح داده ایم.

در این مطلب نگاهی داریم به ماندگاری یا طول عمر کامپوزیت سارمکو که دلیل انتخاب بسیاری از دندانپزشکان است. البته اگر علاقه مند به مباحث دیگری نظیر تفاوت آمالگام سفید با سیاه یا طرز استفاده از بلیچینگ وایت اسمایل هستید، مطالبی برای آنان در آنتوس موجود است.

طول عمر کامپوزیت سارمکو چقدر است؟

طول عمر کامپوزیت سارمکو

به مرور زمان و با پیشرفت تکنولوژی به عمر کامپوزیت های دندانی افزوده شده است. بعضی از موارد مدت زمانی کوتاه اما رنگی ثابت داشته، بعضی ها ماندگاری بیشتری ارائه می دهند اما رنگ آنها به مرور زمان تغییر می کند. اما تعداد کمی از آنها هستند که هم ماندگاری بالایی داشته و هم رنگ ثابتی را ارائه دهند.سارمکو یکی از این موارد است. طول عمر کامپوزیت سارمکو همانند اکثر همتایان خود بین 5 تا 8 سال تخمین زده می شود. اما ویژگی دیگر در کنار ماندگاری کامپوزیت سارمکو به حفظ رنگ آن بر می گردد که تقریبا ثابت خواهد بود.

پوستر کامپوزیت سارمکو اکسترا

برای خرید این محصول می توانید از طریق لینک زیر به صفحه آن در آنتوس مراجعه کنید:

کامپوزیت ها عموما برای ترمیم دندان های شکسته و یا کلا از دست رفته استفاده می شوند. در نتیجه ظاهر طبیعی به همراه مدتی که می توانند این ظاهر را حفظ کنند بسیار اهمیت دارد. پس طول عمر کامپوزیت سارمکو هم به موازای انتخاب رنگ مناسب در هنگام ترمیم دندان به کمک این کامپوزیت، مهم است.

افزایش طول عمر کامپوزیت سارمکو

سارمکو هم به مانند دیگر کامپوزیت ها، با رعایت برخی از نکات، ماندگاری بیشتری خواهد داشت. افزایش این طول عمر به موارد بسیاری بستگی دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت:

طول عمر کامپوزیت سارمکو
  1. در ابتدا ترمیم صورت گرفته اهمیت بالاتری دارد. ترمیم های ساده تر با این کامپوزیت ممکن است تنها 8 سال دوام بیاورند. اما ترمیم های پیچیده تری نظیر تاج یا پل، توسط متخصصان ترمیم، ممکن است حتی تا 15 سال هم عمر کنند.
  2. با توجه به میزان کارکرد کامپوزیت، طول عمر آن افزایش پیدا می کند. بدین معنی که اگر بطور مثال ترمیم بر روی دندان های جلویی صورت پذیرد، با توجه به اینکه تحت فشار کمتری نسبت به دندان های غقب تر هستند، در نتیجه عمر بیشتری خواهند داشت.
  3. مراقبت از دندان ترمیم شده نکته مهم دیگریست که بر طول عمر کامپوزیت سارمکو تأثیر می گذارد. اگر از آن قشر انسان هایی باشید که مراقبت از دندان برایتان کمترین اهمیت را دارد، پس نباید انتظار عمر زیاد ترمیم صورت گرفته بر روی دندانتان را داشته باشید.
  4. نکته دیگر به همان مورد قبل ارتباط دارد. یعنی اگر بهداشت دندان را تابحال رعایت نکرده اید، پس دندان هایتان پایه محکمی برای انجام کامپوزیت نیستند. بطور کلی دندان های ضعیف مورد شکستگی قرار می گیرند و ترمیم های ایجاد شده بر روی آنها هم دوام چندانی نخواهند داشت.

مقایسه ماندگاری کامپوزیت سارمکو با دیگر کامپوزیت ها

ماندگاری و طول عمر کامپوزیت سارمکو تقریباً مشابه سایر برندها می باشد. این کامپوزیت سوییسی گرچه قیمت بالایی دارد، اما کیفیت و رنگ بندی وسیع آن، این رقم بالا را توجیه می کند. مقایسه ماندگاری کامپوزیت سارمکو با دیگر کامپوزیت ها به موارد بسیاری نظیر مراقبت همیشگی از دندان ها، عدم استعمال دخانیات، میزان مصرفه نوشابه های گازدار و مواد قندی و البته عدم بروز حوادث ناگوار بستگی دارد. در کل باید گفت که سارمکو ماندگاری بسیار خوبی داشته و در کنار طیف رنگی وسیع، انتخاب خوبی برای ترمیم دندان ها محسوب می شود.

کیفیت کامپوزیت سارمکو چقدر است؟

موارد زیادی در سنجش کیفیت یک کامپوزیت تأثیر گذار است. بطور کلی باید سارمکو را یکی از گزینه های بسیار خوب بازار ایران دانست که علیرغم قیمت بالا، کیفیت مطلوبی را ارائه می کند

ماندگاری کامپوزیت سارمکو چقدر است؟

سارمکو هم نظیر دیگر کامپوزیت های برجسته بازار، عمر بین 10 تا 12 سال را تضمین می کند. اما نباید فراموش کرد که مراقبت از دندان ترمیم شده در خلال این سال ها بسیار مهم است.

آیا می توان طول عمر کامپوزیت سارمکو را افزایش داد؟

پاسخ ما به این سوال یک بله محکم است! مراقبت از دندان ترمیم شده بوسیله کامپوزیت همانند دندانهای طبیعی، اهمیت بالایی دارد. لایف استایل بیمار، رابطه مستقیمی با میزان عمر کامپوزیت بکار رفته در دندان، حتی از برند سارمکو دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.