آشنایی با محصولات, ترمیمی, مقالات تخصصی

کامپوزیت آی پی اس خوبه؟ [بررسی تخصصی کامپوزیت IPS]

کامپوزیت آی پی اس خوبه
4.4/5 - (19 امتیاز)

کامپوزیت آی پی اس خوبه؟ قبل از پاسخ به این سوال باید بگویم که کامپوزیت دندان را می توان یکی از راهکار های مفید برای درمان دندان های ترک خورده، پوسیده، شکسته و یا سیاه شده معرفی کرد. بدین ترتیب دندان ها زیبایی خود را به دست آورده و مشکلات دهان و دندان برطرف می شود. با توجه به این که استفاده از کامپوزیت ها در سال های اخیر افزایش یافته است و در واقع این روش به روشی پر کاربرد تبدیل شده است، تولیدکنندگان این نوع تجهیزات به فکر تولید انواع جدیدی از آن افتاده اند که یکی از آن ها کامپوزیت آی پی اس می باشد. در ادامه این مقاله سعی داریم بگوییم که چرا کامپوزیت آی پی اس خوبه .

اما پیش از آن اگر علاقه مند هستید که بدانید کامپوزیت ژاپنی خوبه می توانید به مطلب آن مراجعه کنید. همچنین ما در وب سایت تجهیزات دندانپزشکی آنتوس در مطالبی توضیح داده ایم که چرا کامپوزیت اوپالیس خوبه و اگر برایتان سوال پیش آمده که کامپوزیت کاریزما بهتره یا سارمکو می توانید به مقاله بررسی تخصصی آنها مراجعه کنید.

کامپوزیت آی پی اس خوبه

کامپوزیت آی پی اس چیست؟

کامپوزیت آی پى اس در واقع یک نوع لمینت از پیش ساخته شده است که بعد از تراش و تنظیم طول و عرض آن با دندان، توسط چسب مخصوص به سطح خارجى دندانها چسبانده مى شود. یکی از ویژگی های فوق العاده کامپوزیت آی پی اس راحتى کار و سریعتر شدن زمان درمان است. اگر هنوز می خواهید بدانید که کامپوزیت آی پی اس چیست و چه ویژگی دارد، باید گفت با طیف رنگی گسترده، دارای خواص فیزیکی بیشمار و فوق العاده ای بوده که با داشتن ذرات سرامیکی، می تواند جایگزین بسیار مناسبی برای لمینت دندان باشد. در واقع کامپوزیت آی پی اس خوبه زیرا همان جلوه و زیبایی را به دندان ها می بخشد.

مطلب مرتبط: آیا کامپوزیت گرادیا خوبه ؟

در ادامه برای توضیح کامپوزیت آی پی اس چیست باید گفت که ونیر کامپوزیت آی پی اس نسل جدیدی از ونیر کامپوزیت ها می باشد. در آن ذرات سرامیک به کامپوزیت افزوده شده است. قابل ذکر است که روکش های دندانی تمام سرامیک سازگاری بیشتری با لثه دارند و سرامیک ها با استحکام زیاد مانند سیلیکات و زیرکونیا در این روکش کاربرد دارند. در روکش آی پی اس تغییر رنگ و سیاهی دندان در مدت زمان کم دیده نمی شود، و این نوع از کامپوزیت ها دوام و زیبایی فوق العاده ای دارند. ونیر کامپوزیت آی پی اس یک نوع کامپوزیت سرامیکی می باشد که در درمان های زیبایی دندان پراستفاده است. در ادامه به این سوال پاسخ می دهیم که کامپوزیت ips ساخت کدام کشور است . سپس به بررسی تخصصی کامپوزیت IPS خواهیم پرداخت و خصوصیات کامپوزیت آی پی اس را توضیح می دهیم.

کامپوزیت آی پی اس خوبه و ویژگی های فوق العاده آن

کامپوزیت IPS ساخت کدام کشور است؟

شاید برایتان سوال شده باشد که با این ویژگی های فراوان، کامپوزیت IPS ساخت کدام کشور است؟ در پاسخ باید گفت لیختن اشتاین. در واقع کامپوزیت ips ساخت شرکت ایووکلار ویوادنت ivoclar vivadent کشور لیختنشتاین است. این کامپوزیت در بین دندانپزشکان متخصص ترمیمی بسیار محبوب بوده و همگی اذعان دارند که کامپوزیت آی پی اس خوبه و در بسیاری از موارد بهترین ماده بشمار می رود.

ویژگی های فوق العاده کامپوزیت آی پی اس

ویژگی های فوق العاده کامپوزیت آی پی اس کم نیستند. نکات مثبتی که کامپوزیت ips نسبت به نسل های قدیمی تر ونیر کامپوزیت دارند، باعث محبوبیت و فروش بالای آن شده است. در ادامه به برخی از ویژگی های فوق العاده کامپوزیت آی پی اس نگاهی انداخته و می گوییم که چرا کامپوزیت آی پی اس خوبه :

 • از کامپوزیت دندان ips هم برای دندان های جلو و هم برای دندان های عقب استفاده می شود.
 • تنوع رنگی بالا یکی دیگر از مزیت های این نوع روش اصلاح طرح لبخند می باشد.
 • ونیر IPS باعث به وجود آمدن حساسیت بر روی دندان ها نمی شود و کاملا با فیزیک دهان و لثه ها سازگار است.
 • کامپوزیت آی پی اس دارای مدل های صیقلی، شفاف و تار (مات) می باشد که بسیار زیبا است.
 • این متد دندانپزشکی زیبایی نسبت به سایر روش های ترمیم دندان هزینه کم تری نیز دارد.
 • کامپوزیت ips به هیچ وجه یک متد تهاجمی نیست، زیرا در این روش اصلا دندان ها تراشیده نمی شود.
 • اگر دچار شکستگی‌ یا لب پریدگی شود می‌ توان به راحتی آن را ترمیم‌ کرد.
 • ظاهری طبیعی و زیبا دارد که شبیه دندان های طبیعی خود فرد می‌ باشد.
 • کامپوزیت دندان آی پی اس در برابر مواد غذایی سفت استقامت خیلی بالایی دارد.
 • دوام و طول عمر بالا یکی از مزایای بسیار مهم کامپوزیت آی پی اس میباشد.
بررسی تخصصی کامپوزیت IPS

خصوصیات کامپوزیت آی پی اس

کامپوزیت آی پی اس یک کامپوزیت لایت کیور است که بیس رزینی دارد( resin-based ). در واقع یکی از خصوصیات کامپوزیت آی پی اس این است که از نوع نانو هیبرید سرامیکی می باشد. یکی از مزایای نانوهیبرید بودن این است که بهترین پالیش پذیری را برای شما به ارمغان می آورد. اصلا به همین دلیل است که اشاره داریم کامپوزیت آی پی اس خوبه زیرا بدلیل کیفیت بالا، نانوهیبرید بودن و بیس رزین همچنین سرامیکی بودن آن تنها کامپوزیتی است که ترمیم در حد و مشابه ترمیم های سرامیکی را بوجود می آورد.

مطلب مرتبط: بهترین مارک کامپوزیت دندان

در بررسی تخصصی کامپوزیت IPS باید گفت که در دو نمونه دنتین و انامل عرضه می گردد. از کامپوزیت آی پی اس دنتین که برای ایجاد قسمت ها و رنگ پایه کاربرد دارد و از کامپوزیت آی پی اس ENAMEL که برای مینای دندان مناسب است.

شید رنگی انامل کامپوزیت IPS :

 1. Enamel – A1
 2. Enamel – A2
 3. Enamel – A3
 4. Enamel – B1
 5. Enamel – B2
 6. Enamel – BLL
 7. Enamel – BLXL
 8. Enamel – Trans 30
 9. Enamel – trans opal

شید رنگی دنتین کامپوزیت آی پی اس :

 1. Dentin – A1
 2. Dentin – A2
 3. Dentin – A3
 4. Dentin – B1
 5. Dentin – B2
 6. Dentin – BLL
 7. Dentin – BLXL
 8. Dentin -Trans 20
خصوصیات کامپوزیت آی پی اس

روشن ترین رنگ کامپوزیت آی پی اس

تنوع رنگی در کامپوزیت های ips بالا می باشد و این امکان وجود دارد که از رنگ های مات و یا براق آن استفاده نمایید. یکی از مشکلات اساسی که در استفاده از ونیر کامپوزیت ها وجود دارد رنگ پذیری آن ها می باشد. که این مشکل بوسیله روشن ترین رنگ کامپوزیت آی پی اس تا تیره ترین آن حل شده است. علت این موضوع را می توان وجود ذرات سرامیکی بر روی دندان ها دانست که رنگ پذیری کامپوزیت ها را به شکل چشمگیری کاهش داده است. رنگ طبیعی در روشن ترین رنگ کامپوزیت آی پی اس باعث شده است که تفاوتی بین دندان های طبیعی و کامپوزیت ها نباشد.

خرید کامپوزیت IPS آی پی اس IPS-Empress Direct از فروشگاه آنتوس

نتیجه گیری

در این مطلب از این گفتیم که چرا کامپوزیت آی پی اس خوبه. با هم نگاهی اجمالی بر این کامپوزیت انداخته و از این گفتیم که کامپوزیت IPS ساخت کدام کشور است . در ادامه بررسی تخصصی کامپوزیت IPS، گفتیم که ویژگی های فوق العاده کامپوزیت آی پی اس به آن اجازه می دهد تا رتبه خوبی در میان کامپوزیت های بازار کسب کند. در پایان هم کمی در مورد خصوصیات کامپوزیت آی پی اس صحبت کردیم.

کامپوزیت آی پی اس چیست و ساخت کدام کشور است؟

کامپوزیت آی پی اس یک کامپوزیت لایت کیور است که بیس رزینی داشته و از نوع نانو هیبرید سرامیکی می باشد.

کامپوزیت آی پی اس چه ویژگی هایی دارد؟

کامپوزیت آی پی اس تنوع رنگی بالایی داشته و در دندانهای جبو و عقب مورد استفاده است. همچنین بدلیل نانوهیبرید بودن، بهترین پالیش پذیری را داراست.

خصوصیات کامپوزیت آی پی اس چیست؟

خصوصیات کامپوزیت آی پی اس به نانوهیبرید بودن آن، داشتن بیس رزینی و پالیش پذیری بی همتای آن باز میگردد. همچنین این کامپوزیت از نوع سرامیکی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.