آشنایی با شرکت ها, شرکت های خارجی

کامپوزیت کدام کشور بهتر است ؟

کامپوزیت کدام کشور بهتر است
Rate this post

اگر دندانپزشک هستید یا شخصی که به تازگی برای ترمیم به مطب دندانپزشکی مراجعه کرده اید، مهمترین سوال ایجاد شده در ذهنتان این خواهد بود که کامپوزیت کدام کشور بهتر است ؟ در واقع در دنیای دندانپزشکی این روزها، شاهد حضور برندهای مختلفی از کشورهای متفاوت هستیم. این موضوع در بحث کامپوزیت ها هم بسیار صادق است و همیشه بین دندانپزشکان و بیماران، اینکه بهترین کامپوزیت دندان برای کدام کشور است ، جای سوال و بحث بوده و خواهد بود.

بنابراین در مطلب پیش رو بصورت کاملا جامع قصد داریم تا به پرسش های شما در این خصوص پاسخ دهیم. در پایان این مطلب خواهید دانست که بالاخره کامپوزیت کدام کشور بهتر است و بهترین مارک کامپوزیت برای کدام کشور است . در صورت علاقه می توانید مطالب مهم دیگر آنتوس نظیر تفاوت آمالگام سفید با سیاه و یا طرز استفاده از بلیچینگ وایت اسمایل را مطالعه کنید.

بهترین کامپوزیت دندان برای کدام کشور است ؟

آمارها نشان می دهد که نزدیک به 80 درصد بیماران در حین معالجه از کشور محل ساخت کامپوزیت خود اطلاعی ندارند. در واقع این افراد اعتماد زیادی به دندانپزشک معالج خود کرده و بهترین نتیجه را از وی تقاضا دارند. در نتیجه دندانپزشک باید بیشتر از بیماران خود اطلاعات داشته و بداند بهترین کامپوزیت دندان برای کدام کشور است .

نکته ای که در این جا مطرح می شود این است که در هر منطقه ای، برند های متفاوت اقدام به تولید کامپوزیت می کنند. در نتیجه با قطعیت نمی توان گفت که کامپوزیت کدام کشور بهتر است . زیرا برندهایی از کشورهای مختلف (مثل لیختن اشتاین) وجود دارند که در عین ناشناختگی، محصولات بی نظیری را تولید می کنند. اما بطور کلی می توان نتیجه را بین چند کشور برتر مشخص کرد.

کامپوزیت کدام کشور بهتر است

در بین برند های کامپوزیت دندان، برند های تولیدی کشور سوئیس، آمریکا و کشور ژاپن، جزو بهترین ها هستند. پس می توان پاسخ به سوال بهترین کامپوزیت دندان برای کدام کشور است را در بین این عناوین جستجو کرد. هر یک از این برند ها اکثر ویژگی های کامپوزیت برتر را دارند. بطور مثال مقاومت خوبی از خود نشان داده و به سادگی تغییر رنگ نمی دهند. پیشنهاد می کنیم چنانچه قصد انجام کامپوزیت دندان را دارید حتما از برند های ژاپنی، آمریکایی و سوئیسی استفاده کنید. البته کره ای ها و ژاپنی ها هم اخیرا به تکنولوژی های بالایی دست پیدا کرده اند. بطور مثال بهترین رنگ کامپوزیت توکویاما از ژاپن، قابل رقابت با تمام همتایان اروپایی و امریکایی خود است.

بهترین مارک کامپوزیت برای کدام کشور است؟

حال که دانستید برندها، تعیین کننده رتبه یک کشور در این رده بندی هستند، پس بهتر است به جای سوال کامپوزیت کدام کشور بهتر است ، بپرسیم که بهترین مارک کامپوزیت برای کدام کشور است. وفور برندهای با کیفیت در یک کشور باعث پیشرفت کلی صنعت دندانپزشکی آن خواهد شد.

در نتیجه، از آنجا که فرمول ترکیب مواد ساخت کامپوزیت ها در کشورهای پیشرفته، بسیار موثرتر هستند، عموما در کشورهایی که تکنولوژی برتری دارند باید به دنبال بهترین کامپوزیت ها گشت. پس در پاسخ به سوال بهترین کامپوزیت ساخت کجاست باید از کشورهای زیر نام برد:

ایالات متحده آمریکا، سوئیس، آلمان، لیختن اشتاین، ایتالیا، ژاپن، اسپانیا، انگلستان، استرالیا، کره، برزیل و چین

ویژگی برندهای مختلف کامپوزیت دندان

برای مشخص شدن اینکه کامپوزیت کدام کشور بهتر است باید مشخصه های یک کامپوزیت خوب را بدانیم. در واقع با اطلاع داشتن از این ویژگی ها و بررسی برندهای مختلف است که می توان پاسخ مناسبی برای سوال بهترین کامپوزیت دندان برای کدام کشور است پیدا کرد. در ادامه به برخی از این ویژگی ها اشاره می کنیم:

مقاومت کامپوزیت دندان:

مقاومت کامپوزیت دندان و استحکام آن برای بیماران بسیار با اهمیت است زیرا هزینه زیاد برای زیابیی دندان باید برای چند سال ماندگاری داشته باشد.

زیبایی کامپوزیت دندان:

زیبایی اما مهمترین دلیل مراجعه بیماران به مطب دندانپزشکی جهت انجام کامپوزیت است. زیبایی و از همه مهمتری طبیعی بودن یک کامپوزیت، ویژگی مهمی است که نباید آن را نادیده گرفت.

طول عمر کامپوزیت دندان:

هزینه کامپوزیت دندان ها روز به روز در حال افزایش است و عموما بیماران خواستار کامپوزیتی هستند که این هزینه زیاد را با ماندگاری بیشتری توجیه کند. عموما کامپوزیت های برجسته بازار عمری بالاتر از 3 یا چهار سال دارند.

کامپوزیت کدام کشور بهتر است

ویژگی برندهای کامپوزیت آمریکا

مقاومت در اکثر محصولات امریکایی جزو مهم ترین فاکتورهاست. این مشخصه در کامپوزیت های امریکایی هم برقرار است و اگر در بحث مقاومت و ماندگاری بپرسید بهترین برند کامپوزیت ساخت کدام کشور است، به شما کامپوزیت امریکایی را پیشنهاد می کنیم. برند های آمریکایی نسبت به همتایان خود در کشورهای دیگر حتی کامپوزیت های سوئیسی و ژاپنی، مقاومت بالایی دارند. این مهمترین تفاوت برندهای کامپوزیت امریکایی با برندهای دیگر کشورهاست. در مقایسه کامپوزیت امریکایی با آلمانی و ژاپنی باید گفت که برندهای این کشور رویین تن هستند! برندهای امریکایی عموماً نانوهیبرید هستند و در برابر شکستگی کاملا مقاومند. البته این کامپوزیت ها مشخصه های دیگری نظیر عدم تغییر رنگ را هم دارند.

ویژگی برند های کامپوزیت سوئیسی

اگر می خواهید بدانید در زیبایی و شفافیت، کامپوزیت کدام کشور بهتر است ، ما به شما برندهای سوئیسی را پیشنهاد می کنیم. سوئیسی ها نسبت به دیگر برند ها، از جلوه و نمای بهتری برخوردار بوده و رنگ طبیعی تری دارند.

در مقایسه کامپوزیت سوئیسی با امریکایی، سوئیسی ها در سطح پایینتری قرار می گیرند. اما این به معنی عدم ماندگاری آنها نیست. در واقع سوئیسی ها با توجه به فرمولاسیون فوق پیشرفته خود، بیشتر به ظاهر دندان ترمیم شده توجه دارند و بی اغراق، نزدیک ترین رنگ به دندان های طبیعی شما را پدید می آورند.

ویژگی برندهای کامپوزیت ژاپنی

ژاپنی ها هم همانند امریکایی ها بیشتر از همه به دوام و ماندگاری کامپوزیت اهمیت می دهندو گرچه در مقایسه کامپوزیت ژاپنی و امریکایی باید گفت که امریکایی ها اصلا نمی شکنند. اما ژاپنی ها هم محصولاتی را ارائه می کنند که پس از انجام عمل ترمیم، تا سالها بدون هیچ مشکلی در دهان شما ماندگار خواهند شد. پس اگر در بحث دوام و ماندگاری می خواهید بدانید کامپوزیت کدام کشور بهتر است، باید به سراغ ژاپنی ها بروید. زیرا پس از کاشت آن می توانید با خیال راحت، حداقل تا 3 سال از آن استفاده کنید. البته عموما عمر کامپوزیت ژاپنی بیش از 3 سال خواهد بود. همچنین کشور ژاپن، تکنولوژی ساخت فیلرهای نانو را در اختیار داشته که مزیت ویژه‌ای برای محصولات این کشور است.

ویژگی برندهای کامپوزیت آلمانی

آلمانی ها هم یکی از بهترین شرکتهای ساخت کامپوزیت دندان هستند. همانند سوییسی ها، برندهای آلمانی هم عموما ظاهر خوبی داشته و کیفیت و ماندگاری بالایی دارند. اما نکته مهم به قیمت کامپوزیت آلمانی باز می گردد. در مقایسه کامپوزیت آلمانی با سوییسی باید گفت که آلمانی ها عموماً قیمت پایین تری دارند. کامپوزیت‌های ساخت کشور آلمان با برندهایی مثل کاریزما، کر و زنیت شناخته می‌شود که همگی محصولاتی باکیفیت و مطرح در سطح بین‌المللی هستند.

بهترین کامپوزیت آمریکایی چیست؟

حال که با مزایا و معایب کامپوزیت های اکثر کشورها آشنا شده و پاسخ خود را در سوال کامپوزیت کدام کشور بهتر است یافته اید، بیایید تا کمی در مورد بهترین برند های هر کشور صحبت کنیم و این کار را با کشور امریکا آغاز می کنیم. امریکا بدون شک، بزرگترین کشور سازنده کامپوزیت دندانپزشکی در دنیاست. بسیاری از برندهای این کشور از بهترین های جهان اند. اما در این بین می توان به محصولات خاصی اشاره کرد.

کامپوزیت بیسکو

کامپوزیت بیسکو

برند کامپوزیت بیسکو عموما کیفیت بالا را ارائه می کند. ویژگی هایی نظیر فرم‌ پذیری استثنایی این محصول موجب شده تا در بین دندانپزشکان محبوبیت بالایی داشته باشد. از محصولات برتر این برند می توان به Aeliteflo اشاره کرد.

کامپوزیت اولترادنت

لوگو کامپوزیت اولترادنت

اولترادنت هم یکی دیگر از بهترین کامپوزیت آمریکایی است که از مهمترین ویژگی‌های آن می توان به فلورسنت و اپالسنت کاملا مشابه با ساختار طبیعی دندان اشاره کرد. همچنین، اولترادنت دارای تنوع رنگی ۳۴تایی می باشد که هر سلیقه ای را پوشش داده و ماندگاری بسیار بالایی هم دارد. کیفیت بالای این محصول آن را به انتخابی ایده آل جهت روکش ونیر کامپوزیت، بدل کرده است.

بهترین کامپوزیت سوئیسی کدام است؟

تنها یک کشور است که در کیفیت توانسته تا حدی نزدیک به برندهای امریکایی باشد و آن سوییس است. اکثر برندهای سوییسی از گذشته‌ی دور برای تولید محصولات پیشرفته بر اساس فن‌آوری، بر کیفیت ساخت خود تأکید می‌کردند. ویژگی منحصر به فردی که حالا در برخی از محصولات توانسته به همتایان امریکایی رسیده و حتی از آنها جلو بزند. برخی از برندهای برتر کامپوزیت سوییسی عبارتند از:

کامپوزیت سارمکو SAREMCO

لوگو کامپوزیت سارمکو

بدون شک مشهورترین و شاید بهترین کامپوزیت محصول کشور سوئیس، کامپوزیت سارمکو SAREMCO است. این برند اکثر مشخصه های یک کامپوزیت ایده‌آل را در خود دارد. استفاده از ذرات میکروهیبرید خواصی مثل پولیش‌پذیری، ظاهر بسیار طبیعی را به این کامپوزیت داده و مزیت‌های دیگری همچون آب گریزی و ضد حساسیت هم از دیگر برتری های محصولات این برند است.

کامپوزیت کلتن Coltene

لوگو کامپوزیت کولتن Coltene

اما در کنار سارمکو، کامپوزیت کلتن Coltene هم دیگر برند محبوب سوئیسی به شمار می آید. کامپوزیت‌های کلتن از معدود محصولات سوئیسی هستند که همانند همتایان امریکایی از تکنولوژی‌ نانوهیبرید بهره می‌برند. این اتفاق به دلیل سرمایه گذاری شرکت‌های بزرگ آمریکایی در این برند چندملیتی است. کیفیت کامپوزیت کلتن بسیار بالاست و برای ونیر کامپوزیت استفاده می‌شود.

بهترین کامپوزیت آلمانی کدام است؟

همیشه در کنار برندهای مطرح سوئیس و امریکایی، کامپوزیت‌های ساخت آلمان هم از سوی متخصصان زیبایی به مراجعان پیشنهاد می شود. دلیل این موضوع، کیفیت بالای محصولات این کشور و توانایی رقابت و حتی برتری برخی از آن‌ها در مقایسه با دیگر کامپوزیت‌ها است.

کامپوزیت Zenit

اولین کامپوزیت پیشنهادی ما، برند زنیت است که از ذرات نانوفیل ساخته شده و درخشندگی و جلوه خیره کننده ای دارد. درنتیجه کامپوزیت Zenit جهت ترمیم دندان های قدامی، انتخابی ایده آل هستند. این کامپوزیت می تواند حفره ها و ترک های کوچک را پر کرده و فاصله ماده پرکننده تا دندان را به حداقل می رساند. جالب است بدانید که نانوففیل ها، بیشترین شباهت با ظاهر طبیعی دندان‌ را دارند.

کامپوزیت برند کاریزما

لوگو کامپوزیت کاریزما

برند کاریزما یکی از زیربرندهای شرکت بزرگ کولزر آلمان است. نامی جهانی که کیفیت آن زبانزد است. این زیر برند کامپوزیت هم در سالهای اخیر در ایران بسیار محبوب شده و ویژگی های برجسته ای نظیر استفاده از میکروگلس های از جنس باریوم آلومینیوم فلوراید گلس دارد.

بهترین کامپوزیت ژاپنی کدام است؟

تا به حال نامی از سه کشور برتر و پیشرو در زمینه کامپوزیت بردیم. اما نمیتوان کتمان کرد که هزینه بالای کامپوزیت‌های آمریکایی و اروپایی، گاهی موجب سخت شدن انتخاب آنها می شود. اینجاست که برندهای کامپوزیت ژاپنی با قیمت منصفانه تر، گوی رقابت را از هماتایان آمریکایی و اروپایی خود ربوده اند. پس شاید بتوان در جواب به سوال ” کامپوزیت کدام کشور بهتر است ” از کامچوزیت های ژاپنی نام برد. در ادامه سه عدد از بهترین برند های ژاپنی را نام برده ایم:

کامپوزیت توکویاما Tokuyama Dental

بدون شک برترین برند کامپوزیت ژاپنی (و شاید مشهورترین برند حال حاضر جهان) کامپوزیت توکویاما می باشد. این برند به عنوان رقیب مستقیم کامپوزیت کاریزما به شمار می رود. کامپوزیت‌های ژاپنی برند توکویاما شاید قابل مقایسه با برندهایی مثل سارمکو یا کازمادنت نباشند، ولی بی‌کیفیت هم نیستند. این برند هم از ذرات فیلر نانو استفاده می کند که نتایجی نظیر درخشندگی و ظاهر بسیار خوب، مقاومت بالا در برابر ساییدگی، تغییر رنگ و تشکیل پلاک دندانی دارد.

بی انصافی است که از توکویاما صحبت کرده و از ویژگی فوق پیشرفته کامپوزیت اومنی کروما OmniChroma صحبت نکنیم. این ویژگی باعث می‌شود تا با استفاده از نوعی انعکاس نور طبیعی، لایه‌ی کامپوزیتی رنگی مشتابه با دندان‌های کناری خود را گرفته و به این ترتیب، کاملا غیرقابل شناسایی شود.

کامپوزیت دندان کوراری Kuraray

لوگو کامپوزیت کوراری

اگر از توکویاما بگذریم، مشهورترین برند ژاپنی؛ کوراری نام دارد. این محصول می تواند در ونیر کامپوزیت استفاده شود و در کنار استحکام بالا، شید های رنگی متنوع و انعکاس نور طبیعی دارد. در نتیجه با دندان‌های طبیعی کاملا مطابقت داشته و همیشه یکی از گزینه‌های مد نظر مورد پیشنهاد دندانپزشکان است.

کامپوزیت جی سی گرادیا GC Gradia Direct

لوگو کامپوزیت جی سی

برند جی سی گرادیا از دیگر محصولات معروف ژاپنی ست که اخیرا در حال رشد و توسعه تولیدات خود می باشد. این برند کامپوزیتی از ذرات فیلر میکروهیبرید حاوی ماتریکس میکروفیلد، ذرات سیلیکا و فیلر های از پیش پلیمر شده بهره برده و به دلیل استفاده از چنین اجزایی، برای ترمیم کاربردهای زیادی دارد. البته باید اشاره کنیم که استفاده از این کامپوزیت برای ونیر چندان رایج نیست.

کامپوزیت کدام کشور بهتر است ؟ سوالات متداول:

تولید بهترین کامپوزیت دندان متعلق به کدام کشور است؟

در ابتدا می توان از امریکایی ها و به دنباله آن از اروپایی ها با تکنولوژی خاص و پیشرو در زمینه کامپوزیت نام برد. البته اخیرا کشورهای دیگر نظیر ژاپن هم پیشرفت هایی در این زمینه داشته و برندهای مشهوری دارد.

چرا بهترین کامپوزیت دندان برای امریکاست؟

کامپوزیت های امریکایی با فرمول انحصاری خود، استحکام زیادی به دنبال دارند. به معنای واقعی کلمه، کامپوزیت های امریکایی پس از انجام عمل ترمیم تبدیل به سنگ شده و به سختی می شکنند.

چرا بهترین کامپوزیت دندان برای سوییس است؟

اگر بحث زیبایی دندان و طبیعی بودن رنگ آن و عدم تغییر رنگ در دازمدت برایتان اهمیت دارد، اصلا در جواب به سوال کامپوزیت کدام کشور بهتر است شک نکرده و سوییسی ها را انتخاب کنید.

چرا بهترین کامپوزیت دندان ژاپنی است؟

ژاپنی ها شاید به اندازه برندهای امریکایی، استحکام نداشته و یا نظیر اروپایی ها درخشندگی و زیبایی مطلق نداشته باشند. اما در بحث ارزش خرید (قیمت به نسبت ویژگی های دریافت شده) بالاتر از امریکایی ها و سوئیسی ها قرار می گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.