ایمپلنت دندانی

ایمپلنت کره ای یا سوئیسی ؟ [جدول مقایسه و بررسی تفاوت ها ]

ایمپلنت کره ای یا سوئیسی
4.1/5 - (17 امتیاز)

ایمپلنت کره ای یا سوئیسی سوالی ست که بیشتر بیماران در هنگام نیاز به کاشت دندان از دندانپزشک خود می پرسند. در واقع بین ایمپلنت سوئیسی یا کره ای و یا هر کشور سازنده دیگری، تفاوت ها بسیار کم و اکثرا با توجه به برند سازنده، متفات هستند. همانطور که در بازار اتومبیل ها هم شرکت های سازنده متفاوتی از کشورهای مختلف وجود دارند که محصولی خوب و قابل رقابت یا کمی سطح پایین تر تولید می کنند.

دندانپزشک باید در میان هرکدام از ایمپلنت های کره ای یا سوئیسی به دنبال مزایا و معایب هر برند سازنده باشد و با تجه به جدول مقایسه و بررسی تفاوت ها، انتخاب مناسبی را به بیمار ارائه دهد. ایمپلنت از قطعات مختلفی تشکیل شده که اگر نمی دانید هیلینگ ایمپلنت چیست و یا فرق هیلینگ و اباتمنت را نمیدانید، میتوانید به مقالات آن مراجعه کنید.

جدول مقایسه ایمپلنت کره ای و سوئیسی

جدول مقایسه ایمپلنت کره ای و سوئیسی

جدول مقایسه ایمپلنت کره ای و سوئیسی که در ادامه برایتان آورده ایم، به راحتی تمامی مواردی که باید در خرید هر کدام از این ایمپلنت ها مدنظر داشته باشید را در خود دارد. شما می توانید با یک نگاه به جدول مقایسه ایمپلنت کره ای و سوئیسی در نهایت تصمیم خود را بگیرید و بین این دو کشور سازنده، بهترین را با توجه به نیازتان خریداری کنید.

پارامتر مقایسهایمپلنت های کره ای
کیفیتایمپلنتهای سوئیسی عموما نسبت به کره ای ها کیفیت بیشتری دارند.
قیمتسنجش قیمت پارامترهای متفاوتی دارد اما بیشتر اوقات، قیمت ایمپلنت کره ای نسبت به سوئیسی کمتر است.
دسترسی به قطعاتبه دلیل محبوبیت ایمپلنت های کره ای، قطعات آن نظیر اباتمنت بیشتر در دسترس هستند.
سهولت در کاشتهردو این ایمپلنت ها با توجه به تخصص و مهارت دندانپزشک می تواند کاربری راحتی به ارمغان بیاورند.
موفقیت در کاشتبه دلیل کیفیت بالای سوئیسی ها، موفقیت در کاشت این نوع ایمپلنت ها بسیار بیشتر از ایمپلنت کره ای است.
طول عمراگر پزشک متخصص با تجربه و ماهر باشد، به شرط استفاده از برندهای معتبر، طول عمر بالایی خواهند داشت.

توجه داشته باشید که تمامی موارد موجود در جدول مقایسه ایمپلنت کره ای و سوئیسی بصورت کلی در نظر گرفته شده اند. بدین معنی ایمپلنت کره ای یا سوئیسی برند های متفاوتی دارند که شاید برخی از نتیجه گیری های این جدول را نقش کرده و بطور مثال، در آن کیفیت ایمپلنت کره ای بالاتر از برند همتای سوئیسی خود قرار گیرد.

ایمپلنت کره ای یا سوئیسی

نظرات در مورد ایمپلنت کره ای یا سوئیسی

نظرات در مورد ایمپلنت کره ای یا سوئیسی با توجه به هر برند متفاوت است. بطور مثال دندانپزشکی در بین برند های ایمپلنت کره ای یا سوئیسی ، با یکی دو برند خاص کار می کند و باقی موارد را تخصص کافی ندارد. در برخی دیگر از مواقع، قیمت ایمپلنت فاکتور مهمی برای بیمار محسوب می شود. بطوریکه اکثرا بیمارها بدنبال پایین ترین قیمت در کنار بهترین کیفیت هستند. بیمار باید بداند که دندانپزشک عموما با توجه به هر پارامتری، یکی از دو ایمپلنت سوئیسی یا کره ای را انتخاب می کند. بطور مثال در قیمت های پایین تر از ایمپلنت کره ای استفاده می شود. یا در قیمت برابر، به سراغ کیفیت بهتر در میان ایمپلنت سوئیسی یا کره ای می روند.

گاهی مواقع دندانپزشکان با توجه به نوع لثه و استحکام استخوان، از برند خاصی در میان ایمپلنت کره ای یا سوئیسی استفاده می کنند. همچنین تعداد مواد ایمپلنت در فک بالا یا فک پایین یکی از پارامترهایی است که باید در زمان انتخاب ایمپلنت کره ای یا سوئیسی به آن توجه داشت. بطور کلی، یک دندانپزشک باید با علم به شرایط مختلف، در مواجهه با سوالات بیماران، توضیحات راهگشایی را ارائه دهد.

پارامترهای مختلف برای انتخاب بین ایمپلنت کره ای یا سوئیسی

پارامترهای مختلف برای انتخاب بین ایمپلنت کره ای یا سوئیسی

همانطور که تا بحال چند بار متذکر شدیم، پارامترهای مختلف برای انتخاب بین ایمپلنت کره ای یا سوئیسی وجود دارند. بیماران باید در بیشتر مواقع، ریش و قیچی را به پزشک معالج و معتمد خود واگذار کنند. پارامترهایی نظیر بیماران دیابتی، افراد سیگاری و یا کسانی که در خصوص زمان جوش خوردن ایمپلنت محدودیت هایی را دارند، باید به توصیه های پزشک عمل کنند. همچنین گاهی بیماران به دنبال نهایت بی نقص بودن در کاشت دندان هستند و پارامتر قیمت یا زمان موردنیاز برای اجرا، اهمیتی برایشان ندارد.

یک دندانپزشک با توجه به این موارد و محدودیت های پروتزی بیمار، در نهایت با توجه به پارامترهای مختلف برای انتخاب بین ایمپلنت کره ای یا سوئیسی ، گزینه مناسب را انتخاب می کنند. پزشک با توجه به شرح حال بیمار، بین ایمپلنت سوئیسی یا کره ای و یا هر سازنده دیگری، ایمپلنت مناسب را به بیمار پیشنهاد می دهد.

تفاوت قیمت ایمپلنت کره ای با سوئیسی

همانطور که گفتیم، قیمت این دو ایمپلنت در مواردی متفاوت هستند و در برخی موارد پایین تر از همتای سوئیسی قرار می گیرند. اما پروسه جراحی و کاشت دندان هم در این پارامتر بی تأثیر نیست.

بطور مثال ممکن است از اباتمنت پیش ساخته استفاده و یا بیمار نیاز به اباتمنت اختصاصی داشته باشد. که مسلماً هزینه ساخت اباتمنت اختصاصی بالاتر خواهد بود. همچنین گاهی برای ساخت روکشی که بر روی اباتمنت قرار می گیرد، از روش دیجیتال و یا روش سنتی دستی استفاده می شود. این مورد در کنار جنس این روکش ممکن است تفاوت قیمت برندهای کره ای با سوئیسی را دستخوش تغییر کند.

ایمپلنت کره ای یا سوئیسی

پارامترهای تخصصی در مقایسه ایمپلنت کره ای یا سوئیسی

بسیاری از پارامترهای تخصصی در مقایسه ایمپلنت ها وجود دارند که دندانپزشک باید به آنها توجه کند. تک تک مواردی که در ادامه عنوان می کنیم، برای هرکدام از برندهای سازنده در این دو کشور و دیگر کشورها صادقند. پس جدا از مواردی که در جدول مقایسه ایمپلنت کره ای و سوئیسی به آن اشاره شد، دندانپزشک باید به موارد زیر به عنوان پارامترهای تخصصی در مقایسه ایمپلنت کره ای یا سوئیسی توجه داشته باشد:

خصوصیات میکروسکوپی ایمپلنت کره ای یا سوئیسی

هر کدام از ایمپلنت ها دارای خصوصیاتی میکروسکوپی هستند. بدین معنی که هر کدام دارای منافذی هستند که در زمان جوش خوردن با استخوان فک بسیار موردتوجه هستند. نسبت به مقیاس میکرو یا نانو بودن این منافذ، سطح تماس ایمپلنت با استخوان متفاوت خواهد بود.

پروسه های انجام شده در زمان ساخت محصول

در زمان ساخت هرکدام از ایمپلنت ، پروسه های فیزیکی یا شیمیایی بر روی سطوح ایمپلنت انجام می پذیرد. این پروسه ها در خصوص هیدروفیل بودن یا آبدوست تر بودن ایمپلنت تأثیر گذارند. این موارد در جذب فاکتورهای رشدی و سلول های استخوانی در خصوص تسریع در عمل جوش خورد با استخوان اهمیت دارند.

دقت کنار هم قرار گیری قطعات

جفت شدن یا در کنار هم قرار گرفتن قطعات مختلف ایمپلنت حائز اهمیت است. بطور مثال اباتمنت مورد استفاده در ایمپلنتی خاص با قطعات دیگر در زیر میکروسکوپ چه فاصله ای خواهد داشت. این مسئله در طی سالیان دراز و با فرسایش تدریجی بسیار مهم است و بین برندهای مختلف تفاوت ایجاد می کند.

تنوع امکانات پروتزی

این گزینه بدان دلیل مهم است که دست پزشک را برای مانور بیشتر در شرایط خاص باز می گذارد. این مورد به بیمار تحت عمل قرار گرفته بستگی دارد و باید با توجه به شرایط وی، در خصوص آن تصمیم گیری شود.

ایمپلنت کره ای با سوئیسی چه تفاوتی دارند؟

هر برند سازنده ایمپلنت در کشورهای متفاوت ضمن رعایت استانداردها، پارامترهای مختلفی در ساخت ایمپلنت در نظر می گیرد. اما بطور کلی برای اشاره به تفاوت ایمپلنت کره ای با سوئیسی می توان به قیمت، طول عمر، کیفیت، دسترس پذیری و … اشاره کرد

ایمپلنت کره ای بهتر است یا سوئیسی؟

هرکدام از این کشورها برندهایی دارند که ممکن است در پاسخ به سوال ایمپلنت کره ای بهتر است یا سوئیسی، تفاوت ها را رقم بزنند. بطور کلی باید ضمن مشورت با پزشک، به مقایسه برندهای مختلف حاضر در این دو کشور پرداخت.

چه پارامترهای تخصصی در مقایسه ایمپلنت کره ای یا سوئیسی مهم هستند؟

به طور کلی می توان از جنس مواد بکار رفته در قطعات، تنوع امکانات پروتزی و فرآیند های طی شده در زمان ساخت، به عنوان پارامترهای تخصصی در مقایسه ایمپلنت کره ای یا سوئیسی نام برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.