آشنایی با شرکت ها, شرکت های ایرانی

آشنایی با برند کبالت Cobalt (فرتاک اندیشه برنا)

برند کبالت Cobalt
Rate this post

برند کبالت Cobalt در حال حاضر از بهترین های بازار ایران محسوب می شود. این برند نوظهور ساخته شرکت دانش بنیان فرتاک اندیشه برنا ، طی چند سال اخیر محصولات زیادی برای تأمین نیاز بازار تدارک دیده است. فرتاک اندیشه برنا شرکتی با مسئولیت محدود است که در سال 1399 با هدف تولید دارو، تجهیزات و ملزومات پزشکی، ملزومات دارویی، محصولات بهداشتی، مواد و تجهیزات دندانپزشکی و کیت و فرآورده های آزمایشگاهی و … آغاز به کار کرد.

فرتاک اندیشه برنا با سعی و کوشش متخصصان مواد دندانی و با به کارگیری تیم جوان و متخصص، تلاش کرده تا در چند سال اخیر در مرز دانش مواد دندانی دنیا حرکت کند. نتیجه این اقدام، راه پیدا کردن فناوری‌ های روز جهان به صنعت مواد دندانی کشور و ارتقای سلامت بوده که به ظهور برند کبالت Cobalt انجامیده است. برندی که از سال 1401 عرضه عمومی آن آغاز شد.

برند کبالت Cobalt

محصولات برند کبالت Cobalt

محصولات برند کبالت Cobalt را هم اکنون 11 محصول مستقل نشکیل می دهند که به مرور بر تعداد آنها افزوده شده و خواهد شد. بطوریکه هم اکنون هم شرکت فرتاک اندیشه برنا در تلاش برای کسب مجوز و عرضه محصولات پیشرفته دیگریست.

جهت معرفی برخی از محصولات این شرکت می توان به دای آشکارساز پوسیدگی، رزین محافظ لثه، محلول شست و شو کانال EDTA، کرم روت کانال دندانپزشکی، اسید اچ، اسید هیدروفلوریک، خمیر کلسیم هیدروکساید، ژل بند آورنده خون، ژل فسفات فلوراید اسیدی ضد پوسیدگی، ژل ضد حساسیت و کیت رزین اینفیلترانت اشاره کرد.

طی پیش بینی ها، در آینده ای نزدیک این شرکت پیشرفت بسیار زیادی در زمینه محصولات دندان پزشکی، خواهد داشت. در ادامه به شرح برخی از محصولات مهم و بسیار باکیفیت برند کبالت Cobalt خواهیم پرداخت. پس از مطالعه کامل محصولات جهت اقدام به خرید می توانید از وب سایت تجهیزات پزشکی آنتوس اقدام کنید

معرفی محصولات برند کبالت Cobalt:

آشکارساز پوسیدگی دای کبالت Caries Detector Dye

آشکار ساز پوسیدگی برند کبالت Cobalt

آشکارساز پوسیدگی دای کبالت با تشکیل رنگ صورتی و سبز در نواحی پوسیدگی باعث نمایان شدن نواحی حاوی پوسیدگی می شود. این اتفاق بدلیل استفاده از ترکیب اسیدی در نواحی دارای پوسیدگی رخ می دهد. این محصول دارای یک سرنگ 1 سی سی و سری تزریق برای اعمال حداقلی محصول در ناحیه خاص عرضه می شود.

لازم به ذکر است که فرمولاسیون خاص این محصول با بیس گلیکول منجر به جلوگیری از برداشت بیش از اندازه نسج دندان خواهد شد.

ژل 3 سرنگه اسید اچ کبالت Cobalt Etch 37%

ژل سه سرنگه برند کبالت Cobalt

ژل 3 سرنگه اسید اچ کبالت 37%  محصولی با عامل ژل کننده پلیمری خاص است. این خاصیت به محصول ویسکوزیته ایده آلی بخشیده که آن را برای آماده کردن سطح مینا و عاج و همچنین تمیز کردن سطح رستوریشن ها بسیار کاربردی می کند. باید گفت که این اسید اچ در حذف لایه اسمیر از روی سطح بسیار موثر است. همچنین با دمینرالیزه کردن سطح مینا و عاج دندان، عرصه را برای یک باند ایده آل آماده می کند.

استفاده آسان وهندلینگ خوب، شستشوی آسان و سریع آن هم با آب، گوشه ای از ویژگی های ژل 3 سرنگه اسید اچ کبالت 37% است.

آرسی پرپ Cobalt Prep

برند کبالت Cobalt

کبالت آرسی پرپ ماده ای خمیری ست حاوی مقادیری از نمک می باشد. حضور نمک باعث خواهد شد تا در زمان استفاده کلسیفیکیشن های داخل کانال دندان از بین رفته و همچنین خطر شکستگی فایل ها کمتر شود. همانطور که متوجه شدید، کبالت آرسی پرپ جهت تمیز کردن ریشه و پاکسازی کانال دندان مورد استفاده قرار می گیرد. زیرا بقایای پالپ دندان را از بین برده و به راحتی با آب و رطوبت شسته می شود.

هندلینگ بالا و راحتی کار با آن همانند نمونه های مشابه خارجی می باشد. این ویژگی در تمام محصولات برند کبالت Cobalt شرکت فرتاک اندیشه برنا مشهود بوده و ضمن حفظ کیفیت، با قیمتی مناسب قابل خریداری ست.

اسید هیدروفلوریک پرسلن Cobalt Porcelain Etch

برند کبالت Cobalt

اسید هیدروفلوریک کبالت پرسلن محصولی با عامل ژل کننده پلیمری خاص است. این عامل موجب حضور ویسکوزیته ایده آل درون این ژل شده که آن را برای سطح داخلی پرسلن های دندانی مانند روکش و ونیر مورد استفاده می کند. اما مزیت اصلی این محصول به نفوذ بهتر سمان در پروزیتی های ایجاد شده بر می گردد.

این محصول در موارد اچ پرسلن ونیر، کراونف اینله و انله هم می تواند در لابراتوار استفاده شود. همچنین برای ترمیم رستوریشن های سرامیکی در دهان و قبل از باند براکت به رستوریشن سرامیکی کاربرد دارد.

ژل هموستات Aluminostat Cobalt

ژل هموستات برند کبالت Cobalt

ژل هموستات کبالت هم از محصولات شگفت انگیز دیگر این برند است که در هنگام کار دندان پزشکی ممکن است بسیار مورداستفاده قرار گیرد. همه می دانیم که در زمان انجام ترمیم یا جراحی دندانپزشکی، امکان اینکه خونریزی بروز دهد، بسیار زیاد است. این موضوع در زمان عصب کشی بیشترین نمود را دارد. در این مواقع باید دندانپزشک در اسرع وقت خونریزی دندان را بند آورده تا ادامه کار را از سر گیرد. این کار توسط ژل هموستات کبالت انجام می پذیرد.

بعد از اینکه ژل بر روی دندان قرار گرفت، موادی را آزاد می کند که اصطلاحاً به آن بند آورنده یا منعقد کننده خون گفته می شود. غلظت بالای این ژل در تأثیرگذاری آن کمک می کند. البته پس از استفاده به راحتی قابل شستشو ست و ردی از خود بر جای نخواهد گذاشت. لازم به ذکر است که از این ژل برای دندان های خلفی و قدامی می توان استفاده کرد.

ژل ضد حساسیت کبالت

برند کبالت Cobalt

ژل ضد حساسیت کبالت دارای فلوراید و پتاسیم نیترات است. این مواد تأثیر خود را در کاهش درد و البته حساسیت های ناحیه عاج و لثه نشان می دهند. این ژل شگفت انگیز را می توان در ترمیم های کامپوزیتی استفاده کرد که به پرکردن حفره ها کمک می کند.

تسکین سریع درد، کاهش حساسیت دندان از طریق افزایش آستانه تحریک زوائد سیتوپلاستیک سلول ادنتوپلاستیک، تقویت ساختار دندان و همچنین مسدود نمودن توبول های عاجی از دیگر کاربردهای ژل ضد حساسیت کبالت محسوب می شود.

ژل اسید اچ جامبو کبالت 60 میلی لیتری

برند کبالت Cobalt

ژل اسید اچ جامبو کبالت 60 میلی لیتری جهت ایجاد فضاهای میکروسکوپی در مینای دندان استفاده می شود. استفاده از این محصول، خشن بودن سطح را افزایش داده تا عمل باندینگ دندان راحت تر به داخل مینای آن نفوذ کند.

کمک به چسبندگی بیشتر باند و برداشتن آلودگی های از روی سطوح دندان را می توان از ویژگی های دیگر ژل جامبو کبالت برشمرد. این محصول همزمان با کاهش حساسیت، برای اجتناب از اچ بیش از حد به کار می آید.

ژل گلیسیرین اوکسی بر – Cobalt OxyBar Glycerin Gel

ژل گلیسیرین اوکسی بر کبالت، مقادیر گلیسرین ژل شده برای تشکیل در مجاورت رزین پلیمریزه شونده دارد. این ماده از تشکیل اکسیژن که مانع از تکمیل پلیمریزاسیون مناطقی از رزین می شود، جلوگیری می کند. استفاده از این محصول به سادگی امکان پذیر است و تکمیل کننده کار ترمیم دندان به حساب می آید.

محلول شستشو دهنده کانال 17% – Cobalt EDTA

محلول شستشو دهنده کانال کبالت هم همانند برخی محصولات دیگر این برند، ویسکوزیته پایینی دارد. بدون رنگ بودن این محصول کمک می کند تا شست و شوی داخل کانال ریشه در حین درمان به سادگی امکان پذیر باشد. البته این محلول برای سطح عاج دندان هم قابل استفاده است.

از ویژگی های محلول شستشو دهنده کانال کبالت می توان به پاکسازی دیواره عاج پس از برداشتن لایه اسمز و پاکسازی مواد غیرآلی اشاره کرد.

رزین محافظ لثه – Cobalt Dam

برند کبالت Cobalt

رزین محافظ لثه کبالت محصولی دیگر از این برند با کیفیت است که به عنوان یک سدی محافظ جهت ایزوله کردن بافت نرم مجاور دندان در حین انجام عمل بلیچینگ کاربرد دارد. همچنین از این رزین با کیفیت برند کبالت Cobalt به عنوان مکمل ایجاد ایزولاسیون کامل همراه با رابردم هم می توان استفاده کرد.

رنگ سبز براق و منعکس کننده این محصول باعث می شود به طور کامل نور را از خود منعکس کرده تا حرارت و حساسیت بافت کیورینگ به حداقل برسد. سهولت کاربری برای دندانپزشک و امکان حذف و بداشت راحت آن پس از انجام عمل کیورینگ از دیگر ویژگی های رزین محافظ لثه کبالت محسوب می شوند.

آیا برند کبالت خوبه؟

در پایان برای بررسی اینکه برند کبالت خوبه یا نه، باید به کیفیت بالای این محصول ایرانی اشاره کرد. بطوریکه تمام محصولات آن در برابر اکثر نمونه های خارجی، حرفی برای گفتن دارند. همچنین حضور این برند از شرکت فرتاک اندیشه برنا در کشورمان باعث می شود تا تعهدی نسبت به کیفیت محصول ارائه شده به هموطنان داشته باشد. همچنین باید گفت برند کبالت خوبه چون قیمت مناسبی را در کنار کیفیت بالا برای محصولات ارائه می کند.

سوالات متداول در مورد برند کبالت Cobalt:

برند کبالت Cobalt چیست؟

برند کبالت Cobalt یکی از دسته محصولات نوظهور ایرانی است که با کیفیت بالا در کنار قیمت مناسب کم کم در بازار داخلی در حال رشد بوده و دندانپزشکان بیشتری هر روز مایل به استفاده از آن می شوند.

کبالت ساخته کدام شرکت است؟

کبالت نام برند محصولات دندانپزشکی شرکت فرتاک اندیشه برنا است. این شرکت در سال 1399 تأسیس شده و در این چند سال برای ساخت محصولات پیشرفته با فن آوری روز دنیا تلاش می کند.

برترین محصولات برند کبالت کدامند؟

محصولات برند کبالت هم اکنون شامل 11 عنوان می شوند که همگی از کیفیت بالایی در حد نمونه های خارجی برخوردارند. از میان محصولات برجسته آن می توان به رزین محافظ لثه، ژل ضدحساسیت و ژل هموستات اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.