مقالات عمومی

کامپوزیت فورما خوبه ؟[✅👤بررسی تخصصی کامپوزیت فرما Forma]

کامپوزیت فورما خوبه ؟
4.5/5 - (51 امتیاز)

کامپوزیت فورما خوبه ؟❕قبل از پاسخ به این سوال باید بگویم که پر بیراه نیست اگر بگوییم کامپوزیت محبوب ترین و نام آشنا ترین ماده دندانپزشکی است. به قدری مشهور که حتی بیماران در زمان مراجعه به دندانپزشکی، از نوع کامپوزیت درخواستی خود صحبت می کنند و در مورد شید های مناسب آن می پرسند.

چه آیتم های فراوانی که در هنگام انتخاب بهترین مارک کامپوزیت دندان باید مد نظر داشت و چه ممیزی هایی که کامپوزیت انتخابی باید آنها را با موفقیت پشت سر بگذارد. ما در این مقاله سعی داریم تا کامپوزیت فورما Forms را معرفی کنیم که در اکثر استفاده های دندانپزشکی، عصای دست شما بوده و کیفیت بسیار بالایی دارد.

شما برای خرید و استعلام قیمت انواع کامپوزیت دندان از قبیل کامپوزیت اوپالیس Opallis و کامپوزیت فورما اولترادنت و انواع باندینگ می توانید به فروشگاه اینترنتی مواد و تجهیزات دندانپزشکی آنتوس (ontooth.ir) مراجعه فرمایید.

کامپوزیت فورما خوبه

معرفی کامپوزیت فورما Forma از برند اولترادنت Ultradent :

قبل از اینکه بگوییم کامپوزیت فورما خوبه یا ننه و به بررسی ویژگی های کامپوزیت فرما Forma بپردازیم بهتر از به معرفی شرکت سازنده اکامپوزیت فرماForma یعنی شرکت اولترادنت Ultradent بپردازیم.

اولترادنت ultradent ، برند شناخته شده امریکایی در تولید کامپوزیت های دندانی سابقه درخشانی دارد. یکی از این محصولات درخشان بدون شک کامپوزیت نانو هیبرید فورما ( کامپوزیت فرما ) ( forma zirconia nano-hybrid composite ) است.  این کامپوزیت همه کاره درواقع یک ماده زیباشناختی است که به شما اجازه می دهد تا بتوانید ترمیم های زیبایی را فقط و فقط توسط یک  Body Shade انجام دهید. بدیهی است که همین ترکیب ایده آل کامپوزیت نانوهیبرید فرما موجب ترکیب بهتر با سایر مواد ترمیمی شده و شفافیتی کم نظیر را نتیجه می دهد.

از یک کامپوزیت در کلاس جهانی چه می خواهید؟ خواص مکانیکی عالی؟ شید های رنگی متنوع؟ استحکام و یا تطبیق پذیری بالا؟ کامپوزیت نانوهیبرید فرما اولترادنت، محصولی جهانی ست که تمام این ویژگی ها را در یک پکیج منحصور به فرد ارائه می دهد. در کنار زیبایی نهایی، کامپوزیت فرما ثبات رنگ فوق العاده ای داشته و استحکام آن باعث می شود حتی در درمان های ترمیمی  در لایه های بسیار نازک دوام بالایی را داشته باشیم. این کامپوزیت برای ترمیم های کلاس V-I در هر دو ناحیه قدامی و خلفی مناسب است.

چرا میگوییم که کامپوزیت فورما خوبه ؟

همان طور که گفته شد کامپوزیت نانو هیبرید فورما ( کامپوزیت فرما ) ( forma zirconia nano-hybrid composite ) محصول شرکت Ultradent آمریکا است و محصولی که از شرکت آمریکایی اولترادنت باشد خود یه سر و گردن از سایر برند های بالاتر است . و این خود به تنهایی شاید کافی باشد تا پی ببریم که چقدر کامپوزیت فورما خوبه !!!

در واقع FORMA یک ماده زیباشناختی همه کاره است که به شما اجازه می دهد تا بتوانید ترمیم های زیبایی را تنها با استفاده از یک  Body Shade انجام دهید، که به کمک همین ترکیب ایده آل، با سایر مواد ترمیی ترکیب می شود و شفافیت بسیار عالی را برای شما به ارمغان می آورد.

FORMA کامپوزیت  ( کامپوزیت فرما ) یک رزین کامپوزیت نانوهیبریدی در کلاس جهانی است که  با دارا بودن خواص مکانیکی عالی، آنچه که برای  زیبایی‌ هرچه تمام تر  ترمیم‌های مستقیم لازم است را ارائه می دهد و در کنار این زیبایی دارای ثبات رنگ و مقاومت و استحکام بالا می باشد که باعث می شود حتی در درمان های ترمیمی  در لایه های بسیار نازک دوام بالایی را داشته باشیم.

چرا کامپوزیت فورما خوبه

ویژگی های منحصر به فرد کامپوزیت نانو هیبرید فرما ( forma zirconia nano-hybrid composite ) :

قطعا ویژگی های مامپوزیت فرما Forma است که عنوان می کند کامپوزیت فورما خوبه یا نه و این محصول همچون سایر محصولات شرکت اولترادنت Ultradent ویژگی های بی شماری در دل خود گنجانده که با هم چند مورد از آنها را مرور می کنیم:

1) فرمول انحصاری کامپوزیت فورما :

اولین ویژگی چشم گیر این محصول که حتی می توان گفت اصلی ترین ویژگی ای که باعث می شود بگوییم کامپوزیت فورما خوبه ، وجود ذرات شیشه و زیرکونیا سیلیکا وایتربیوم تری فلورای است که استحکام بالاتر در کنار پولیش پذیری بهتری را به ارمغان می آورد. در نتیجه با ارائه خواص اپتیکالی بالاتر، درخشش طولانی تری را موجب می شود.

2) ویژگی نوری کامپوزیت فرما :

با استفاده از ویژگی نوری کامپوزیت نانو هیبرید فرما، شما قادر خواهید بود که در 84 درصد از ترمیم ها تنها به وسیله یک شید بدنه بتوانید به نتایج بهتر و عالی تری برسید. همچنین کامپوزیت فرما علاوه بر سایه های بدنه دندان، دارای سایه های مینا، انسیزال، عاج، ترنسلوسنت و سفید کنندگی برای ترمیم هایی است که نیاز به تکنیک افزایشی دارند.

ویژگی نوری کامپوزیت فورما

3) فرم دهی کامپوزیت فورما :

یکی از موارد کلیدی در کار با کامپوزیت، فرم گیری مطلوب آن بشمار می آید. کاری که کامپوزیت فرما آن را به سهل ترین حالت ممکن تبدیل کرده است و باعث شده تا بگوییم کامپوزیت فورما خوبه. در موقع کار با کامپوزیت فرما خیالتان از فرم گیری راحت باشد زیرا بدون چسبیدن به ابزار به راحتی قابل انجام است.

برای آشنایی بیشتر با سیل کردن حفره و کانال دندان می توانید مقاله سیلر دندانپزشکی چیست را مطالعه کنید .

4) پالیش پذیری کامپوزیت فرما :

فرمولاسیون خاص و منحصر به فرد کامپوزیت نانو هیبرید فورما ( forma zirconia nano-hybrid composite ) در پالیش پذیری، نتیجه ای عالی به جای خواهد گذاشت. به طوری که شما در پایان کار از شفافیت فوق العاده و هماهنگی ای بی نظیر با رنگ طبیعی دندان شگفت زنده خواهید شد.

5) طراحی منحصر به فرد سرنگ کامپوزیت فرما :

استفاده با یک دست بوسیله درپوش متصل به سرنگ و ارگونومی پیستون، سرنگ کامپوزیت  FORMA ( کامپوزیت فرما ) را به محصولی با تمامی ویژگی های سهولت کاربری تبدیل کرده است. نخ پیستون به راحتی توسط یک دسته شفاف پوشانده شده است که نواحی محفوظ را به حداقل می رساند و ضدعفونی و تمیز کردن سرنگ را ساده تر می کند.

6) رنگ بندی کامل کامپوزیت فورما :

در بحث رنگ بندی، کیفیت محصولات اولترادنت زبانزد است. کامپوزیت فرما ( کامپوزیت فورما ) FORMA از این برند شناخته شده، یکی از کامل ترین ست شید های رنگی را دارد که تنها به همین دلیل می توان آن را بهترین مارک کامپوزیت دندان نامید. کامپوزیت فرما برای  برای روش های خاص و تکنیک های لایه بندی، شامل 18 رنگ اضافی Dentin، Enamel و Effects می باشد.

شید رنگ برندی کامپوزیت فورما خوبه

خصوصیات کامپوزیت نانو هیبرید فرما ( forma zirconia nano-hybrid composite ) :

 • سیستم بادی سایه ساده برای ترمیم های زیبایی 1 سایه
 • خواص جابجایی بهینه و صیقل پذیری
 • اپالسانس طبیعی و فلورسانس
 • فرمول انحصاری و استفاده از ترکیبات ذرات شیشه و زیرکونیا سیلیکا وایتربیوم تری فلورای
 • فرم پذیری بسیار عالی
 • پالیش بذیری فوق العاده
 • شید رنگ کامل

شما می توانید برای بررسی کامل سایر مواد و تجهیزات دندانپزشکی به بخش مقالات سایت فروشگاه دندانپزشکی آنتوس مراجعه کنید.

آشنایی با شرکت اولترادنت Ultradent :

حال که با ویژگی های کامپوزیت فرما Forma که یک محصول منحصر به فرد از برند اولترادنت است آشنا شدیم و فهمیدیم که کامپوزیت فورما خوبه ، در ادامه به معرفی شرکت سازنده این کامپوزیت می پردازیم .

دکتر فیشر موسس و بنیانگزار شرمت اولترادنت ، به عنوان یک دندانپزشک جوان متوجه شد که وجود هموستاز سریع و عمیق برای جراحی با کیفیت دندان پزشکی یک امر ضروری است و از آن جایی که هیچ محصولی در بازار وجود نداشت که به طور قابل پیش بینی خونریزی و ترشحات حین عمل جراحی را کنترل کند، او تصمیم به تولید محصولی گرفت تا به کمک آن بتواند جلوی خونریزی را بگیرد. Astringedent™ و بعداً Viscostat™ یکی از محصولات شاخص اولترادنت  Ultradent در نظر گرفته می شود که حاصل بینش، عزم و تمایل دکتر فیشر نسبت به کار است که توانست پس از ساعت ها تحقیق و استفاده از خون خود به عنوان نمونه آزمایشگاهی، توانتست محصولی را تولید کند که دقیقاً احساس می کرد همان چیزی است که بازار به آن نیاز دارد.

اولترادنت Ultradent ، انقلابی در تولید مواد دندانپزشکی :

با گذشت بیش از سه دهه، دکتر فیشر هنوز در صنعت دندان پزشکی انقلابی ایجاد می کند. او ثبت اختراعات متعددی به نام خود دارد و مرتباً در مورد دندان پزشکی پیشرفته سخنرانی می کند و مقاله می نویسد. او همچنین به صورت پاره وقت در مطب دندانپزشکی دخترش کار می کند، که او را قادر می سازد با بیماران ارتباط برقرار کند و دندان پزشکی کم تهاجمی را انجام دهد

این فلسفه ای است که شرکت اولترادنت Ultradent محصولات و روش های پیرامون آن را توسعه می دهد .

دکتر فیشر همچنین از بنیاد تنوع حمایت می کند که فرصت های آموزشی را برای کودکان آسیب پذیر و محروم فراهم می کند و به تغییر زندگی بسیاری از جوانانی که قربانی چندهمسری FLDS شده اند کمک کرده است.

برا آشنایی با 25 محصول برتر شرکت اولترادنت می توانید مقاله آشنایی با شرکت اولترادنت Ultradent را مطالعه فرمایید .

آشنایی با ویژگی محصولات شرکت اولترادنت Ultradent :

برند اولترادنت Ultradent به مشتری مداری و مشتری محوری معتقد است و موارد زیراز ویژگی های محصولاتش است:

 • قیمت مناسب
 • تولید محصولات تازه و بروز بودن تولیدات
 • پشتیبانی خوب
 • خدمات کم نظیر
 • ضمانت بازگشت کالا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.