آشنایی با محصولات, مقالات عمومی

باندینگ جی سی خوبه ؟[باندینگ نسل هشتم GC-G-Premio BOND]

باندینگ جی سی خوبه
4.3/5 - (15 امتیاز)

کدوم برند باندینگ بهتر است ؟ از کدام نسل باندینگ استفاده کنیم ؟ قطعا این سوالات و موارد دیگر برای شما پیش آمده و درصدد یافتن یک باندینگ بسیار عالی با ویژگی های فوق العاده بوده ای. از همین رو ما در این مقاله قرار است به این سوالات پاسخ دهیم و یک باندینگ بسیار عالی بنام باندینگ نسل هشتم GC-G-Premio BOND را به شما معرفی کنیم و بررسی کنیم که باندینگ جی سی خوبه یا نه ؟

برای آشنایی بیشتر با سایر محصولات شرکت جی سی می توانید مقاله gc ساخت کجاست را مطالعه کنید

باندینگ و به طور کلی محصولات دندانپزشکی در طول سالها و پیشرفت تکنولوژی تغییرات فراوانی کرده اند. تا همین چند سال پیش استفاده از باندینگ های نسل اول و دوم رواج داشت. (گرچه همین حالا هم استفاده می شوند) اما بطور مثال باندینگ های نسل اول قدرت اتصال و باند بسیار ضعیف در حدود 2 تا 4 مگاپاسکال داشتند. در نتیجه دیگه به ندرت در مطب های دندانپزشکی یافت می شوند. یا باندینگ های نسل دوم که نمی تونستند به راحتی در عاج دندان نفوذ کنند .

چه چیزی بهتر از باندینگ درجه یک و پیشرفته میتونه موقع انجام ترمیم دندانپزشکی، حال آدمو جا بیاره؟ محصولات جدید فقط برای راحتی کار دندانپزشک و البته بالابردن کیفیت ساخته می شوند که در باندینگ ها هم این موضوع صدق می کند. بهترین و جدیدترین باندینگ حال حاضر دنیا باندینگ های نسل هشتم هستند .

توضیح مختصر و مفید در مورد باندینگ :

واژه Bonding به معنای پیوستن بوده و باندینگ یک روش آسان برای بهبود وضعیت ظاهری دندان‌ها در یک جلسه کوتاه درمانی است. البته باندینگ ها به دو روش مستقیم و غیر مستقیم استفاده می شوند که در انتخاب نوع آن و اینکه بدانیم باندینگ جی سی خوبه یا نه تأثیر گذار است . نوع اول باندینگ مستقیم است که در آن مواد مستقیما بر روی دندان قرار گرفته و مشکلات موجود در دندان را پنهان می کنند. نوع دوم با نام باندینگ کامپوزیت چسبیده است که برای اجرای روکش و یا لمینت دندان استفاده می‌شود .

مانند سایر محصولات پزشکی (و البته غیر پزشکی) اولین، مهم‌ترین و تنهاترین نکته در هنگام خرید باندینگ در نظر گرفتن کیفیت باندینگ است. اما این نکته را فراموش نکنید که مراحل استفاده از انواع مختلف باندینگ متفاوت است. باندینگ ها نسل های متفاوتی از یک تا نسل هشت را شامل می شوند.

هر کدام از این نسل ها روش خاصی جهت ترکیب و کار را می طلبند.  در آخر اینکه باید در هنگام خرید باندینگ مناسب دندان به میزان واکنش مواد باندینگ با لایه اسمیر توجه داشته باشید. زیرا سطح واکنش انواع مواد باندینگ‌ با اسمیر متفاوت بوده و برخی موارد سطح واکنش بسیار بالا و در موارد دیگر برعکس است .

شما می توانید برای بررسی کامل سایر تجهیزات دندانپزشکی به مقاله آشنایی با وسایل دندانپزشکی برای دستیار و اصطلاحات دندانپزشکی در بخش مقالات سایت فروشگاه دندانپزشکی آنتوس مراجعه کنید .

استفاده از باندینگ جی سی خوبه ؟

جدیدترین باندینگ جی سی GC کدام است؟

اگر به دنبال جدیدترین باندینگ می گردید، باید به سراغ باندینگ های نسل هشتم بروید تا متوجه شوید که باندینگ جی سی خوبه ، گرچه استفاده از باندینگ نسل های قبل تر هنوز هم رواج دارد (و اتفاقاً استفاده بیشتری هم دارند)، اما برای راحتی و سهولت بیشتر و همچنین نمای حرفه ای تر عمل انجام شده، چه بهتر که از باندینگ های نسل هشتم از جمله باندینگ نسل هشتم GC-G-Premio BOND استفاده کنید. همچنین قدرت باند این نسل بسیار بالاست تا دیگر هیچ مشکلی نداشته باشید .

باندینگ های نسل هشتم را می توان به دو صورت استفاده کرد. روش توتال اچ یعنی مینا و عاج دندان به صورت جداگانه اچینگ شده و سپس به اندازه کافی شستشو داده می شوند تا لایه اسمیر کاملاً حذف گردد. و دیگری به روش سلف اچ. بدین معنی که اچینگ و پرایمینگ همزمان در مینا و عاج  صورت می گیرد و دیگر نیازی حذف لایه اسمیر نمی باشد.

در واقع بهترین دلیل استفاده از باندینگ های نسل 8 دندانپزشکی، سهولت در کاربری فراوان آنهاست. این باندینگ ها تک مرحله ای بوده و در آن اسید اچ، پرایمر و کاندیشنر با هم در یک بطری قرار دارند. در نتیجه نیازی به مخلوط کردن آنها نیست و استفاده از آن ‌ها نسبت به باندینگ‌های نسل‌های قبل بسیار آسان‌تر شده است. علاوه بر این باندینگ های نسل هشتم جهت تمامی رستوریشن‌های دایرکت و ایندایرکت قابل استفاده است .

جدیدترین باندینگ جی سی GC خوبه ؟

آیا در بین باندینگ های جدید، باندینگ نسل هشتم جی سی GC خوبه؟

برای دانستن پاسخ این سوال که آیا باندینگ نسل هشت جی سی GC خوبه ، باید در ابتدا نگاهی به برند سازنده آن کرد. شرکت GC یکی از بهترین برند های دندانپزشکی و از پیشگامان این صنعت محسوب می شود. این شرکت ژاپنی با سابقه بیش از 100 سال، هم اکنون جزء معدود لیدرهای جهانی دندانپزشکی است که اگر بدنبال محصول جدیدی باشید، باید به سراغ آن بروید.

باندینگ G-Premio BOND نام باندینگ نسل هشتم GC است که در بطری های 5 میلی لیتری عرضه می شود. این باندینگ فوق العاده صرف نظر از روش اچینگ، استحکام باند بسیار بالایی به مینا و عاج دندان ها دارد. همچنین به دلیل وجود MDTP ،MDP و MET بهتر از باندینگ نسل هشت GC در بازار پیدا نخواهید کرد. در ساخت این باندینگ از تکنولوژی فیلر خوشمند استفاده شده و علی رغم دانسیته بالا، فیلر جریان خوبی دارد و برای دستیابی به مارجین های نامرئی، یک لایه سه میکرونی آبدوست و با دوام تشکیل می دهد .

دلیل کم اهمیت تری برای اینکه بدانید باندینگ نسل هشت GC خوبه، بسته بندی این باندینگ است.  باندینگ نسل هشتمGC-G-Premio BOND  بسته بندی جالبی دارد. درپوش این باندینگ بخاطر آلوده نشدن درپوش به بدنه متصل است. این درپوش با اهرمی در انتهای آن به راحتی باز می شود و پس از بسته شدن به خوب جفت می شود. این درپوش به همراه بسته بندی کوچک و سرخ آبی آن، محصول نهایی را بسیار زیبا و خاص کرده است .

باندینگ نسل هشتم جی سی GC خوبه ؟

اگر هنوز مردد هستید که باندینگ نسل هشتم GC جی سی خوبه یا نه، نگاهی به خصوصیات زیر بیندازید :

 • دارای حساسیت تکنیکی پایین
 •  زمان کارکرد طولانی
 •  بدلیل نفوذ و Wettability بالا، باندینگ بطور کامل درون توبول های عاجی نفوذ کرده و مانع حساسیت پس از کار میشود
 •  کنترل نواحی کیور شده و نشده بدلیل تفاوت رنگ قبل از کیور که به رنگ زرد بوده و بعد از کیور که بی رنگ میشود بسیار ساده است
 •  بدلیل طراحی بطری منحصربفردی که دارد باندینگ تا آخرین قطره آن قابل استفاده بوده یعنی تا حدود ۳۰۰ قطره در هر بطری
 •  در آزمایشات انجام شده این باندینگ بیشترین میزان استحکام باند را به مینا و عاج در سیستم سلف اچ دارد
 • کنترل بهتر و دور ریز کمتر با نازل طراحی شده جدید
ویژگی های باندینگ نسل هشتم GC جی سی

کاربرد ها باندینگ نسل هشتم GC

یکی از دلایل ما برای اینکه می گوییم باندینگ نسل هشت GC واقعا خوبه ، بحث کاربردهای فراوان این باندینگ است. این باندینگ کاملاً با همه ترمیم های مستقیم و ترمیم ترک ها و لب پریدگی های رستوریشن های پرسلنی و کامپوزیتی سازگاری دارد. همچنین برای ترمیم های غیر مستقیم بدون استفاده از پرایمر سازگاری دارد. در نتیجه باندینگ G-Premio BOND به خاطر روش مصرف سلف اچ، تنوع زیادی ارائه می‌دهد. اگر بیمار دندان های حساسی دارد هم با خیال راحت می توانید از این باندینگ استفاده کنید. موارد کاربرد دیگر باندینگ نسل هشت GC در ادامه مشاهده می کنید:

 •  باند مستقیم کامپوزیت های لایت کیور و کامپومرها به دندان
 •  باندینگ کامپوزیت کور بیلدآپ های دوال کیور به سطح دندان  (Dual Cure Core Build Up)
 •  اصلاح ترمیم های زیرکونیایی ، متال بیس ، آلومینا و یا کامپوزیتی
 •  ترمیم ترک ها و لب پریدگی های رستوریشن های پرسلنی با استفاده از سایلن یا سرامیک پرایمر
 •  درمان دندان های حساس  (Hypersensitivity)
 •  باندینگ سمان های دوال کیور مانند G Cem Link Force 
 •  سیل کردن حفره یا اباتمنت در ترمیم های غیر مستقیم
باندینگ جی سی خوبه

قیمت باندینگ نسل هشتم GC چند است ؟

حال که فهمیدیم باندینگ جی سی خوبه ، باید به سراغ بررسی قیمت آن با سایر باندینگ های دندانپزشکی بپردازیم. قیمت انواع باندینگ جی سی با توجه به مدل آن متفاوت است و در حال حاضر دارای تنوع بسیار با قیمت های متفاوت در بازار ایران است که برای استعلام قیمت باندینگ نسل 8 جی سی می توانید به صفحه محصول مربوطه در سایت فروشگاه اینترنتی مواد و تجهیزات دندانپزشکی آنتوس ( Ontooth.ir ) مراجعه کنید .

خرید باندینگ نسل 8 جی سی GC – G-Premio BOND:

برای خرید انواع باندینگ دندانپزشکی از جمله خرید باندینگ نسل 8 جی سی و استعلام قیمت سایر مواد و تجهیزات دندانپزشکی می توانید با مراجعه به سایت فروشگاه اینترنتی مواد و تجهیزات دندانپزشکی آنتوس ( Ontooth.ir ) خرید فرمایید.

فروشگاه اینترنتی مواد و تجهیزات دندانپزشکی آنتوس ( Ontooth.ir ) یکی از بهترین فروشگاه های آنلاین در زمینه خرید و فروش مواد و  تجهیزات دندانپزشکی می باشد که انواع باندینگ دندانپزشکی همچون باندینگ fgm و انواع کامپوزیت دندانپزشکی همچون کاپوزیت فورما را می توانید از آن خریداری کنید؛ همچنین برای استعلام و دریافت قیمت انواع آمالگام و فشارسنج امرن M2 با کارشناسان فروشگاه آنتوس تماس بگیرید .

نکات مهم هنگام استفاده از باندینگ نسل هشت جی سی GC :

در هنگام کار با باندینگ نسل هشتم GC اگر می خواهید از سیستم سلف اچ استفاده کنید باید در ابتدا سطح دندان را Fresh کرده و بعد از شستشو کاملا خشک کنید. پس از آن اگر سطح گل سرامیک دارید، در ابتدا از Ceramic Primer II استفاده کرده و سپس کاملاً خشک کنید.

بعد از این مراحل ابتدا باندینگ نسل هشتم G-Premio Bond را با دقت به تمام سطوح بزنید و 10 ثانیه ای منتظر بمانید. پس از 10 ثانیه حالا زمان فشار هوا است. به مدت 5 ثانیه با بیشترین شدت هوا سطح دندان را کاملا خشک کرده و بعد از آن برای 10 ثانیه کیور کنید.

اما اگر از سیستم Total-Etch استفاده می کنید، باید در ابتدا سطح دندان را به مدت 10 الی 15 ثانیه اچ کنید، پس از آن شسته و خشک کنید. بعد از انجام این مراحل حالا نوبت به استفاده از باندینگ فوق العاده G-Premio Bond می رسد. این باندینگ را به تمام سطوح دندان زده و 10 ثانیه صبر کنید. در آخر همانند سیستم سلف اچ، 5 ثانیه با بیشترین شدت فشار هوا سطح دندان را خشک کرده و سپس به مدت ۱۰ ثانیه کیور کنید.

گردآوری: واحد تحقیق و پژوهش آنتوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.