دسته‌بندی نشده, مقالات عمومی

قرص چرک خشک کن قوی برای عفونت دندان [بهترین قرص عفونت دندان]

قرص چرک خشک کن قوی
4.1/5 - (16 امتیاز)

قرص چرک خشک کن قوی برای عفونت دندان یکی از پرکاربردترین داروهای مصرفی در منزل محسوب می شود. بارها پیش آمده در نتیجه آلوده شدن پالپ دندان و یا آبسه دندان، دچار درد دندان شدیدی شده باشید. در این لحظات درمانده و عاجز تنها به دنبال رفع این موضوع هستید. یکی از پر کاربرد ترین راهکار های درمان عفونت استفاده از آنتی بیوتیک هاست. البته مصرف هرگونه آنتی بیوتیک بدون تجویز پزشک را اصلا توصیه نمی کنیم. ما در وب سایت تجهیزات پزشکی آنتوس می خواهیم چند عدد از بهترین قرص عفونت دندان و قوی ترین چرک خشک کن دندان را نام ببریم.

پیش از این در مطلب بهترین آنتی بیوتیک برای عفونت دندان به بررسی آنتی بیوتیک های مختلف پرداخته بودیم. همچنین اگر علاقه مند هستید، می توانید مطلب پروفیلاکسی آنتی بیوتک ها در دندانپزشکی را مطالعه کنید.

قوی ترین چرک خشک کن دندان

قوی ترین چرک خشک کن دندان بسته به سن و شرایط بیمار، متفاوت هستند. عفونت دندان در دسته بیماری های شایع و معمول در جهان قرار دارد و مورد عجیب یا نادری نیست. استفاده از چرک خشک کن برای کنترل شرایط عفونت و جلوگیری از انتقال و گسترش آن صورت می گیرد. در برخی موارد با توجه به شرایط درمانی فرد ممکن است استفاده از آنتی بیوتیک ها در کنار روش های درمانی دیگر مانند عصب کشی نیز استفاده گردد. و روند طول درمان نیز توسط متخصص تعیین می گردد.

علل عفونت دندان

علل عفونت دندان شامل بهداشت ضعیف، استفاده زیاد از مواد قندی، ابتلا به بیماری های مرتبط نظیر دیابت و مصرف دخانیات هستند. عفونت دندان در مرحله اولیه درد زیادی را ایجاد می کند. عوارض بعدی آن حتی در صورت از بین رفتن درد نیز ادامه خواهند داشت.عوارضی نظیر بوی بد دهان، طعم ناخوشایند درون دهان و در مواقعی بی حالی و تب از پیامدهای عفونت دندان محسوب می شود.

قرص چرک خشک کن قوی برای دندان هایم چیست

بهترین قرص و چرک خشک کن قوی و موثر برای عفونت دندان

در ادامه چند عدد از بهترین قرص و چرک خشک کن قوی و موثر برای عفونت دندان را نام خواهیم برد. برای اطلاع بیشتر از عوارض مصرف و همچنین حسایت ها ، حتما توضیحات مربوط به هرکدام را مطالعه کنید. گرچه آنتوس به شما توصیه می کند که هرگز به مصرف خودسرانه این داروها نپردازید. قبل از مصرف هرکدام از موارد زیر حتی بهترین قرص عفونت دندان حتما با یک پزشک یا یک دندانپزشک مشورت کنید. فراموش نکنید که هیچکدام از قوی ترین چرک خشک کن دندان زیر را به کودکان کم سن و سال نخورانید.

این شما و این تعدادی از بهترین قرص و چرک خشک کن قوی و موثر برای عفونت دندان:

آموکسی سیلین قوی ترین چرک خشک کن دندان

قرص چرک خشک کن دندان آموکسی کلاو

یکی از بهترین قرص چرک خشک کن موثر برای درمان عفونت دندان ، آموکسی کلاو است. این قرص عموما توسط اکثر دندانپزشکان برای درمان عفونت دندانی تجویز می شود. در میان انوع آموکسی کلاو مهم ترین آن ها کپسول آموکسی سیلین است. کپسول آموکسی سیلین برای درمان بسیاری از عفونت های دندان مفید است ولی در استفاده از آن باید حد اعتدال را رعایت کرد.

دوز مصرفی آموکسی سیلین

نوع و شدت عفونت در دوز مصرفی آموکسی سیلین تأثیرگذار است. در حالت عادی، هر 12 ساعت یک بار نیاز به استفاده از این کپسول وجود دارد. برای بزرگسالان و نوجوانان بیش از 40 کیلوگرم، این دوز مصرفی شاید نسبت به عفونت تا هر 8 ساعت هم تجویز شود.

کلیندامایسین قرص چرک خشک کن قوی برای عفونت دندان

کلیندامایسین، یک قرص چرک خشک کن قوی برای عفونت دندان

کلیندامایسین یکی از اولین انتخاب های دندانپزشکان برای عفونت دندان محسوب می شود. این دارو که هم به صورت کپسول و هم آمپول در بازار موجود است، به عنوان یکی از قوی ترین چرک خشک کن دندان ها شناخته می شود. باکتری هایی که به آنتی بیوتیک های کلاس پنی سیلین مقاوم هستند کمتر در برابر کلیندامایسین مقاومت می کنند. لازم به ذکر است که استفاده از این دارو عوارضی نظیر کهیر، تب، ورم صورت، مشکل تنفسی و… را احتمالا در پی خواهد داشت

دوز مصرفی کلیندامایسین برای عفونت دندان

میزان استفاده کلیندامایسین بسته به میزان عفونت متفاوت است. عموما هر 12 ساعت یا در شرایط حاد به میزان ۳۰۰ میلی گرم یا ۶۰۰ میلی گرم در هر ۸ ساعت تجویز می شود. بهتر است دوره درمان این قرص کامل طی شود، یعنی بعد از بهبودی عفونت تا پایان دوره همچنان ادامه پیدا کند.

آزیترومایسین و اریترومایسین برای قوی ترین چرک خشک کن دندان

آزیترومایسین و اریترومایسین

با توجه به شباهت در نام این دو، هرکدام دارویی متفاوت هستند. آزیترومایسین یک چرک خشک کن عالی و قرص قوی عفونت دندان است. معمولا زمانی که بیمار به پنی سلین حساسیت داشته باشد و یا با آنتی بیوتیک های دیگر درمان نشده باشد، این قرص تجویز می شود. دوز مصرفی آزیترومایسین ۵۰۰ میلی گرم در هر ۲۴ ساعت و به مدت ۳ روز متوالی است.

اما اریترومایسین دارویی سبک تر محسوب می شود که مصرف آن برای کودکان بی خطر است. شاید در زمان عفونت (مخصوصاً بزرگسالان) این قرص بهترین انتخاب نباشد اما گاهی راه چاره خوبی به حساب می آید.

مصرف سفالکسین قرص چرک خشک کن قوی برای عفونت دندان

مصرف سفالکسین برای عفونت دندان

سفالکسین از آنتی بیوتیک هایی به نام سفالوسپورین دسته بندی می شود. در زمانی که پنی سیلین، آموکسی سیلین و کلیندامایسین ، احتمال ایجاد حساسیت را دارند، مصرف سفالکسین برای بیمار تجویز می شود. این دارو به شکل های قرص، کپسول و شربت در بازار موجود است و طبق نظر دکتر باید نسبت به مصرف هرکدام اقدام کرد.

دوز مصرفی سفالکسین

دوز مصرفی سفالکسین بر اساس وزن و سن و شدت عفونت تعیین می شود. برای بزرگسالان و در عفونت های معمولی تر، روزانه ۱ تا ۴ گرم سفالکسین به صورت ۲۵۰ میلی گرم (چهار بار در روز) یا ۵۰۰ میلی گرم (دو تا سه بار در روز) تجویز می شود. در عفونت های شدیدتر، تحت نظر دکتر شاید دوز مصرفی بیشتر از این نیز باشد.

قوی ترین چرک خشک کن دندان مترونیدازول

قرص چرک خشک کن دندان مترونیدازول

مترونیدازول بعنوان یک قرص چرک خشک کن دندان عموما در پیشنهاد های اولیه دندانپزشکان نیست. اما از این دارو برای رمان طیف گسترده ای از عفونت ها استفاده می شود. در کنار قدرت بالای این دارو، مصرف آن به هر شخصی توصیه نمی شود. بطور مثال افرادی که دارای مشکلات کبدی و نارسایی کبد هستند، یا مبتلا به بیماری سیستم عصبی می باشند، نباید از این دارو استفاده کنند. این دارو به طور عادی و برای بزرگسالان به صورت 400 میلی گرم یا سه بار در روز تجویز می شود.

جمع بندی راهنمایی برای انتخاب قوی ترین چرک خشک کن دندان

در بازار انواع مختلف دیگری از قرص چرک خشک کن قوی برای عفونت دندان وجود دارد. بطور مثال از داروهایی نظیر داکسی سایکلین یا تترا سایکلین، تیکار سیلین و آمپی سیلین هم می توان به عنوان قرص چرک خشک کن دندان نام برد. اما هرکدام از این موارد طبق آنچه گفته شد، نیاز به تجویز مسقیم دندانپزشک دارند. گرچه در نگاه اول مصرف چند دوز قرص به ظاهر ساده، مشکلی در سیستم بدن ایجاد نخواهد کرد؛ اما شاید با توجه به شرایط و بیماری های زمینه ای بیمار، خطرات جبران ناپذیری در کمین آنها باشد.

بهترین دارو و قرص چرک خشک کن قوی برای عفونت دندان ها چیست؟

دارو و آنتی بیوتیک ها متفاوتی در بازار برای درمان عفونت یا چرک دندان یا لثه یافت می شود که از میان آنها می توان به آموکسی سیلین، کلیندامایسین و سفالکسین اشاره کرد.

قوی ترین قرص چرک خشک کن دندان ها کدام است؟

در میان انبوهی از آنتی بیوتیک ها مختلف برای درمان عفونت لثه و دندان می توان به کلیندامایسین به عنوان یکی از قوی ترین قرص های چرک خشک کن دندان اشاره کرد.

رایج ترین دارو برای عفونت دندان چیست؟

به طور معمول برای عفونت دندان از آموکسی سیلین استفاده می شود. گرچه بعنوان قرص چرک خشک کن قوی برای عفونت دندان شناخته می شود، اما نسبت به باقی آنتی بیوتیک ها عوارض کمتری دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.