آشنایی با شرکت ها, شرکت های خارجی

gc ساخت کجاست (معرفی ۲۰ محصول برتر مارک جی سی )

مجصولات شرکت gc ساخت کجاست
4/5 - (27 امتیاز)

برای انتخاب هر چه بهتر یک محصول دندانپزشکی همچون محصولات شرکت GC و سایر مواد و تجهیزات دندانپزشکی، آگاهی و شناخت نسبت به آن کالا ما را به انتخاب بهتر و آگاهانه تر سوق خواهد داد. این شناخت میتواند از خصوصیات ظاهری و چگونگی تکنولوژی ساخت تا ملیت شرکت سازنده آن محصول را در بر گیرد. به همین منظور بهتر است قبل از خرید یک محصول با شرکت سازنده آن و ویژگی های مختص آن آشنا باشیم و از همین روی ما قصد داریم تا برای آشنایی با شرکت GC یگوییم محصولات شرکت gc ساخت کجاست و چی ویژگی هایی دارند ؟

اگر دندانپزشک و دستیار باشید یا حتی علاقه مند به دندانپزشکی، امکان ندارد نام شرکت gc به گوشتان نخورده باشد و یا چند محصول این شرکت را از نزدیک ندیده باشید. اگر می خواهید بدانید محصولات دندانپزشکی GC ساخت کدام کشور است و همچنین کیفیت محصولات GC چطور است، با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید .

برای آشنایی بیشتر با سایر شرکتها و مواد و تجهیزات دندانپزشکی می توانید دومقاله مرتبط با این موضوع تحت عنوان آشنایی با وسایل دندانپزشکی برای دستیار دندانپزشک و اصطلاحات دندانپزشکی را در بخش مقالات فروشگاه تجهیزات دندانپزشگی آنتوس مطالعه کنید .

Table of Contents

gc ساخت کجاست ؟ ( معرفی شرکت GC جی سی ) :

برای آشنایی با شرکت gc و دانستن اینکه که gc ساخت کجاست باید بگوییم که محصولات دندانپزشکی آن یکی از شناخته ترین برند های بازار تجهیزات و لوازم دندانپزشکی است باید بگوییم که این شرکت در سال 1921 و در توکیو ژاپن تأسیس شد. طیف خدمات و محصولات این برند قابل شمارش نیست. کامپوزیت ها، سمان ها، باندینگ ها و … همگی دسته بندی هایی هستند که برند GC، نماینده ای را در بین آنها دارد. بطوریکه در اکثر موارد، این محصولات جزو با کیفیت ترین های دسته بندی خود هستند. تجربه صد ساله، تکنولوژی بروز، خط تولید با کنترل کیفیت تأیید شده و وسواس خاص ژاپنی ها، باعث شده تا کیفیت محصولات این شرکت زبانزد خاص و عام شود.

محصولات دندانپزشکی gc جی سی ساخت کدام کشور است (آشنایی با محصولات شرکت gc) :

محصولات شرکت gc ساخت کشور ژاپن است که دارای سبد گسترده ای از محصولات و مواد دندانپزشکی می باشد که ما در اینجا به 20 مورد از پرفروش ترین محصولات برند gc اشاره کرده ایم .

جی سی حدود 600 نوع محصول تولید می کند که این محصولات در بیش از 100 کشور جهان به فروش می رساند. به دلیل گستردگی فعالیت و نیاز به مدیریت صحیح در قاره های مختلف، GC فعالیت های اروپایی، ایالات متحده و آسیایی خود را بومی سازی کرده است .

1) کامپوزیت قدامی شرکت جی سی GC – Gradia Direct :

برای آشنایی با شرکت gc و دانستن اینکه که gc ساخت کجاست باید به معرفی یکی از پرمصرف ترین محصولات آن یعنی کامپوزیت بپردازیم .

کامپوزیت های میکروهیبریدی گرادیا دایرکت GC درای خاصیت ترمیمی بادوام، عالی و با ظاهری طبیعی است و یک کامپوزیت فوق العاده برای ترمیم مستقیم (Direct Restorative) می باشد .

کامپوزیت قدامی شرکت جی سی GC - Gradia Direct ساخت کجاست

2) گلاس آینومر لوتینگ و لاینینگ شرکت جی سی GC – Fuji I Gold :

مناسب برای سمان دائم پین های فلزی و پست های ریختگی و سمان دائم اینله ها، آنله ها، کرون ها و بریج های فلزی و PFM و سمان دائم کرون و بریج های سرامیکی با قدرت بیش از 600 مگاپاسکال

برای خرید گلاس آینومر لوتینگ جی سی GC – Luting & lining cement کلیک کنید

گلاس آینومر لوتینگ و لاینینگ شرکت جی سی GC - Fuji I Gold ساخت کجاست

3) کامپوزیت خلفی شرکت جی سی GC – Gradia Direct :

کامپوزیت های میکروهیبریدی گرادیا دایرکت GC دارای خاصیت ترمیمی بادوام، عالی و با ظاهری طبیعی برای مصرف کنندگان خود به ارمغان آورده است و برای ترمیم مستقیم (Direct Restorative) ایده آل می باشد .

کامپوزیت خلفی شرکت جی سی GC - Gradia Direct ساخت کجاست

4) گلاس آینومر ترمیمی نوری شرکت جی سی GC – Fuji II LC Gold :

دارای پایه استرنتیوم بوده، بطوری که استرنتیوم موچود در این محصول مشابه کلسیم عمل کرده و با شکل گیری استرنتیوم هیدروکسی و استرنتیوم فلوروآپاتیت باعث می شود تا بازسازی داخلی ساختار دندان صورت گیرد .

گلاس آینومر ترمیمی نوری شرکت جی سی GC - Fuji II LC Gold ساخت کجاست

5) گلاس آینومر ترمیمی سلف کیور شرکت جی سی GC – Fuji II Gold :

محصول دیگر شرکت جی سی که برای برای آشنایی با شرکت gc و دانستن اینکه که gc ساخت کجاست و لازم است درباره آن بدانیم انواع گلاس آینومر است که مناسب برای ترمیم پوسیدگی های کلاس II ,I در دندان های شیری و همچنین ترمیم موقت پوسیدگی های کلاس I و II در دندان های دائمی وترمیم پوسیدگی های کلاس III و V، پوسیدگی های سطح ریشه و Erosionهای سرویکالی

گلاس آینومر ترمیمی سلف کیور شرکت جی سی GC - Fuji II Gold ساخت کجاست

6) باندینگ نسل هشتم شرکت جی سی GC – G-Premio BOND :

مناسب برای باند مستقیم کامپوزیت لایت کیور و کامپومرها به دندان و کور بیلدآپ های دوال کیور به سطح دندان (Dual cure core-build up) و اصلاح کردن ترمیم های زیرکونیایی یا متال بیس و همچنین برای ترمیم ترک ها و لب پریدگی های رستوریشن های پرسلنی و کامپوزیتی در درمان دندان های حساس

باندینگ نسل هشتم شرکت جی سی GC - G-Premio BOND ساخت کجاست

7) سمان رزینی دوال کیور شرکت جی سی GC – G-CEM LinkAce :

مناسب برای سمان دائم پسـت های فلزی و گلاس فایبر و اینله ها، آنله ها، کرون ها و بریج های فلزی و PFM و همچنین ترمیـم های کامپـوزیتی Indirect، اینله ها و آنله های پرسلنی و اینله ها، آنله ها، کرون ها و بریج های سرامیکی با استحکام بالا (Flexural strength > 600 MPa) و مناسب جهت چسباندن انواع کرون ها به اباتمنت

8) گلاس آینومر ترمیمی شرکت جی سی GC – Fuji IX :

نسل جدیدی از گلاس آینومرهای ترمیمی زیبایی تقویت شده که با رزین تغییر یافته است

گلاس آینومر ترمیمی شرکت جی سی GC - Fuji IX ساخت کجاست

9) کامپوزیت فلو شرکت جی سی GC – Gradia Direct :

مناسب برای فیشورسیلانت و ترمیم دندان های شیری و ثابت کردن دندان های لق (Mobile) و رفع حساسیت در دندان های حساس و همچنین ترمیم پوسیدگی های سطح ریشه و نواحی سرویکالی و پر کردگی های ناقص کامپوزیتی (نظیر لب پریدگی، ترک و …) و پوسیدگی های کلاس V , IV , III , II , I (به خصوص در مورد حفرات کوچک و کم عمق)

برای خرید کامپوزیت گرادیا GC – Gradia – Direct کلیک کنید

کامپوزیت فلو شرکت جی سی GC  Gradia Direct ساخت کجاست

10) کامپوزیت قدامی شرکت جی سی GC – G-aenial :

کامپوزیت نانوهیبرید زیبایی، جهت ترمیم دندان های قدامی 

برای خرید کامپوزیت جیانیال – جی انیال قدامی GC – Gaenial کلیک کنید

کامپوزیت قدامی شرکت جی سی GC - G-aenial ساخت کجاست

11) کامپوزیت خلفی شرکت جی سی GC – G-aenial :

کامپوزیت نانوهیبرید زیبایی، جهت ترمیم دندان های خلفی

کامپوزیت خلفی شرکت جی سی GC - G-aenial ساخت کجاست

12) کامپوزیت فلو شرکت جی سی GC – G-aenial :

کامپوزیت فلو نانوهیبرید با رادیواپاسیته بسیار بالا و به عنوان لاینر (Liner) در زیر ترمیم های کامپوزیتی

کامپوزیت فلو شرکت جی سی C - G-aenial ساخت کجاست

13) گلاس آینومر ترمیمی سلف کیور شرکت جی سی GC – Fuji II :

مناسب برای ترمیم پوسیدگی های کلاس II , I در دندان های شیری و ترمیم موقت پوسیدگی های کلاس II , I در دندان های دایمی و پوسیدگی های کلاس III , V، پوسیدگی های سطح ریشه و Erosion های سرویکالی

گلاس آینومر ترمیمی سلف کیور شرکت جی سی GC - Fuji II ساخت کجاست

14) گلاس آینومر لاینینگ شرکت جی سی GC – Fuji Lining LC :

گلاس آینومر لاینینگ (کف بندی) لایت کیور  و به صورت بیس/لاینر (Base/Liner) در زیر پرکردگی های آمالگام، کامپوزیت و پرسلن

گلاس آینومر لاینینگ شرکت جی سی GC - Fuji Lining LC ساخت کجاست

15) سمان گلاس آینومر لوتینگ تقویت شده شرکت جی سی GC – Fuji PLUS :

انواع سمان نیز یکی دیگر از محصولاتی است که برای برای آشنایی با شرکت gc و دانستن اینکه که gc ساخت کجاست لازم است با ویژگی های آن آشنا باشیم.

مناسب برای سمان کردن پین ها و پست های فلزی و پست های سرامیکی و گلاس فایبر و بریج های طویل (Long span)

سمان گلاس آینومر لوتینگ تقویت شده شرکت جی سی GC - Fuji PLUS ساخت کجاست

16) پودر گلاس آینومر ترمیمی لایت کیور تیپ شرکت جی سی 2 GC – Fuji II LC :

مناسب برای ترمیم کردن دندان های شیری و ترمیم پوسیدگی های کلاس IIIو پوسیدگی های سطح ریشه و Erosion های سرویکالی و ترمیم موقت پوسیدگی های کلاس I و  II در دندان های دایمی

پودر گلاس آینومر ترمیمی لایت کیور تیپ شرکت جی سی 2 GC - Fuji II LC ساخت کجاست

17) گلاس آینومر ترمیمی خلفی شرکت جی سی GC – Fuji IX Gold :

نسل جدیدی از گلاس آینومرهای ترمیمی زیبایی تقویت شده که با رزین تغییر یافته است

پودر گلاس آینومر ترمیمی لایت کیور تیپ شرکت جی سی 2 GC - Fuji II LC ساخت کجاست

18) کامپوزیت فلو یونیورسال شرکت جی سی GC – G-aenial :

نسل جدیدی از کامپوزیت فلو نانو هیبرید با ویسکوزیته بالا که جهت ترمیم دندان ها استفاده می شود

برای خرید کامپوزیت جیانیال – جی انیال فلو جی سی GC – G-aenial universal Flo کلیک کنید

کامپوزیت فلو یونیورسال جی سی GC - G-aenial ساخت کجاست

19) کامپوزیت یونیورسال شرکت جی سی GC – Gradia Direct X :

مناسب برای ترمیم ونیرهای کامپوزیتی و پوسیدگی های کلاس V , IV , III , II , I و سطح ریشه و پوسیدگی های Wedge-shaped

20) کامپوزیت یونیورسال شرکت جی سی GC – Kalore :

اولین کامپوزیت نانوهیبرید شرکت جی شی که حاوی فیلرهایی با رادیواپسیته بالا بوده و منومر اختصاصی DuPont دارد

کامپوزیت یونیورسال GC - Kalore ساخت کجاست

خط مشی شرکت GC برگرفته شده از فرهنگ کشور ژاپن :

ببرای آشنایی با شرکت gc و دانستن اینکه که gc ساخت کجاست بهتر است با فرهنگ غنی کشور ژاپن آشنا شویم . خط مشی شرکت GC کاملا با فرهنگ مردمان ژاپن مطابقت دارد. فرهنگ ژاپن، بسیار غنی است. فرهنگی که در آن کار و تلاش حرف اول را می زند و کوتاهی از وظایف، پاداشی جز اخراج یا مرگ (در گذشته ) ندارد.

تحقیق و توسعه برای بهترین بودن، یافتن روش های نوین و صد البته کیفیت برتر چیزیست که نزدیک به یک قرن از مردم ژاپن دیده ایم. پر بیراه نیست که بگوییم هر جا و هر زمان نامی از محصولات یا خدمات ژاپنی ها می شنویم، کیفیت آنها ابتدایی ترین چیزی است که به ذهنمان خطور می کند. کیفیتی که ژاپنی ها در شرکت GC حتی ذره ای هم برای بالا بردن سود و یا کمتر کردن هزینه ساخت از آن رد نخواهند شد.

تاریخچه شرکت جی سی

ببرای آشنایی با شرکت gc و دانستن اینکه که gc ساخت کجاست باید ابتدا به پیدایش و تاسیس این شرکت می پردازیم. شیمیدان جوان ژاپنی در سال 1921 پایه و اساس یکی از بزرگترین و موفق ترین تامین کنندگان محصولات دندانپزشکی در جهان را بنا نهادند.  پس از تولید و شروعی ناموفق در سال 1921، آنها سال بعد توانستند اولین موفقیت خود را با تولید محصول سمان کریستالی جشن بگیرند.

در سال 1934 پس از تغییر لوگو و نشان این شرکت، صادرات محصول آنها شروع شد و کمتر از 10 سال طول کشید تا آنها به 200 نمایندگی مجاز در سرتاسر جهان برسند. در سال 1967 یکی از بنیانگذاران این شرکت با نام توکومون میزونو درگذشت. تا آن زمان نزدیک به 10 ساختمان اصلی در سرتاسر ژاپن و جهان، از این شرکت تأسیس شده بود. در سال 1976 اولین سمان گلاس آینومر شرکت با نام Fujiionomer ساخته شد و 2 سال بعد به عنوان اولین شرکت دندانپزشکی ژاپن به انجمن تجارت دندانپزشکی آمریکا پیوست.

شرکت GC در سال 1992 اولین ماده پرکننده گلاس آینومر لایت کیور شده در جهان با نام Fuji Ionomer II LC را به بازار عرضه کرد. همچنین در سال بعد این شرکت توانست بعنوان اولین شرکت صنعت دندانپزشکی، گواهینامه ISO 9001 را دریافت کند. در سال 2003 بود که این شرکت پس از دریافت گواهینامه ISO 14001، توانست “مدال کیفیت ژاپن” را بعنوان تنها هجدهمین شرکت در جهان با اوج کنترل کیفیت، کسب کند. از آن زمان تاکنون، هرساله شرکت GC توانسته با کیفیت و ارتقاء سطح تولیدات خود، جوایز گوناگونی را از بنیاد ها و انجمن های مختلف دریافت کند.

کیفیت محصولات شرکت gc چگونه است (گواهی ISO و مدال کیفیت ژاپن)

قطها اصلی ترین ویژگی که در برای آشنایی با شرکت gc و دانستن اینکه که gc ساخت کجاست برای ما مهم است کیفیت آن اس که شرکت GC  به عنوان یک تولید کننده عمومی محصولات مراقبت از دندان، از نظرات مشتریان خود استفاده می کند و این راز کیفیت و سلامت محصولات این شرکت است. محصولات GC با ارزش های اصلی ایمنی و اثربخشی، مطابق با اخلاق شرکت مبنی بر اولویت دادن به کیفیت ساخته شده اند. حفاظت از محیط زیست جهانی بخش عمده ای از ماموریت شرکت عنوان شده است.

این شرکت بر هر مرحله از عمر یک محصول نظارت دارد تا ایمنی و تأثیر محصولات خود را بر منابع و محیط زیست آزمایش کند. بجهت تلاش‌های GC در این زمینه، این شرکت گواهینامه سیستم‌های کیفیت ISO 9001 را در سال 1994 و گواهینامه ISO 14001  سیستم مدیریت محیط زیست را در سال 1998 به دست آورد. همچنین در سال 2003، این شرکت گواهینامه ISO 13485  را دریافت کرده و در سال 2004، هجدهمین شرکت در جهان شد که موفق به کسب مدال کیفیت ژاپن، اوج کنترل کیفیت شد. به عنوان نشانه دیگری از شهرت این شرکت، بازار جهانی محصولات GC را مترادف با کیفیت و سازگاری با محیط زیست می شناسند.

بدین ترتیب، GC در بازارهای بزرگ اولویت دار اروپا و ایالات متحده، تقریبا جزو شرکت های محلی محسوب شده و سهم قابل قبولی را در اختیار دارد. در عین حال حضور در بازارهای چین و هند را با چشم انداز بلند مدت و ارتقاء سهم بازار از دست نداده است. سه مرکز اصلی تولید GC همگی گواهینامه ISO 13485 را دریافت کرده‌اند. به همین دلیل است که این شرکت به دلیل کیفیت بالای محصولات خود به طور فزاینده ای در بازار جهانی شناخته می شود.

شرکت جی سی چگونه تاسیس شد :

حال که فهمیدیم محصولات gc ساخت کجاست بهتر است از پیدایش و تاسیس اشرکت جی سی بگوییم که در سال 1921، سه مرد جوان یک شرکت تحقیقاتی کوچک به نام آزمایشگاه تحقیقات شیمیایی GC در “ایکبوکورو” توکیو ژاپن تأسیس کردند، که ماحصل اولین تلاش آنها محصولی با نام سمان استاندارد بود. گرچه که این محصول در بازاری رقابتی شکست خورد، اما این تجربه یک یادگیری عالی برای این سه مرد بود. چرا که به گفته خودشان، به اهمیت تفکر از دیدگاه مشتری پی بردند. همچنین جالب است بدانید که آنها 11 فوریه – تاریخ عرضه اولین محصول – را به عنوان سالگرد تأسیس شرکت تعیین کردند.

پس از این تلاش اولیه ناموفق؛ یکی از موسسان شرکت به نام “کیوشی ناکائو” Kiyoshi NAKAO، فلسفه جدیدی با نام “سموئی” SEMUI را بر شرکت حاکم کرد. این فلسفه از خودگذشتگی، عینیت خالص، خیریه و خرد بزرگ را با هم ترکیب می کند.

پس برای شرکت محصولات دندانپزشکی GC، این فلسفه به معنای زیر است: “محصولات خوب و واقعی، برای فایده مشتریان ساخته می شوند، نه به خاطر سود ما، و اقدامی که به نفع کاربر باشد، در نهایت باعث خوشحالی ما خواهد شد”. بدین ترتیب، تمام مهندسین، دندانپزشکان و پژوهشگران این شرکت با هم به سمت تولید محصولاتی می کوشند که ارزش ایجاد کرده و مشتریان را راضی کند.

جوایز و افتخارات محصولات دندانپزشکی GC :

در سال 2016 و در نتیجه نهمین تحقیق سطح مدیریت که توسط اتحادیه دانشمندان و مهندسان ژاپنی انجام شد، شرکت GC توانست به مقام اول برسد. پیش از این و در سال 2014 هم این شرکت توانسته بود در این بخش رتبه دوم را کسب کند. این رتبه بندی بر اساس تجزیه و تحلیل 51 شاخص در 6 دسته انجام شده است که شرکت GC ارزیابی های بالایی را دریافت کرد.

یکی از دلایل این انتخاب به طبقه بندی این شرکت از عملکردها به 12 گروه متفاوت همانند “تضمین کیفیت”، “مهندسی تولید” و “مدیریت تولید” بر می گردد که توانست از طریق مدیریت عملکردی در سطح گروه به اهداف والای خود دست یابد

بخش های مختلف هلدینگ GC در سال های 2000 ، 2003، 2010 و 2014 توانستند “جایزه دمینگ” را دریافت کنند و همچنین در سال 2004 با کسب “مدال کیفیت ژاپن” ، بالاترین افتخار ژاپن را کسب کردند. همچنین این شرکت در سال 2013  به عنوان یکی از فینالیست های جایزه تعالی در اروپا انتخاب شد و در سال 2016 برنده “جایزه رهبری با بینش، الهام و صداقت” شد.  همچنین رئیس این شرکت، “ماکوتو ناکائو” در سال 2012 جایزه دمینگ افراد را  برای رهبری تلاش های گروه GC جهت ارتقا و تبدیل آن به یک شرکت جهانی در طول سی سال دریافت کرد. علاوه بر این در سال 2016 “مدال کیفیت مارکوس ای جی. برتین” را از آکادمی بین المللی کیفیت دریافت کرده است .

آشنایی با چشم انداز 2022 شرکت gc :

چشم‌انداز آینده شرکت GC ، تبدیل شدن به شرکت پیشرو در مراقبت‌های دهان و دندان در جهان است و تمام جنبه‌های عملیات تجاری این شرکت در جهت رسیدن به این هدف نهایی است. همانطور که از ابتدا بوده است. الهام بخش این دیدگاه شرکت در مفهوم علمی اثبات شده که سلامت دهان و دندان به طور مستقیم با سلامت عمومی مرتبط است. برای این موضوع اصول مدیریتی این شرکت چنین تعریف شده است: کمک به جامعه جهانی از طریق بهبود سلامت دهان و دندان و همچنین بهبود کیفیت شرکت و برآورده کردن اعتماد و انتظارات مشتریان.

بنابراین، شرکت GC  نقش خود را جهت رسیدن به این سطح کیفی زندگی، در بهبود سلامت دهان و دندان می داند. برای این شرکت، قرن بیست و یکم، «قرن سلامت» است و تلاش می کند که پس از عبور از یکصدمین سالگرد تأسیس، همچنان در این حوزه پیشرفت چشمگیری داشته باشد.

گردآوری: واحد تحقیق و پژوهش آنتوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.